1 ÚTOK NA JUSTIČNÍ PALÁC

Na justiční palác v Damašku zaútočili atentátníci. Obětí jsou desítky

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Dva atentáty v syrské metropoli Damašku si ve středu vyžádaly nejméně 31 obětí. Desítky dalších osob byly při nich zraněny. Ani k jednomu z útoku se zatím nikdo nepřihlásil. První útočník se odpálil v justičním paláci, kde zahynulo nejméně 31 lidí, většinou civilistů. Druhý sebevražedný atentátník zabil poté v restauraci zatím neupřesněný počet osob. Oznámila to syrská agentura SANA s odvoláním na místní policii.

První nálož odpálil útočník v justičním paláci, který se nachází v centru syrské metropole v blízkosti rušného tržiště Hamídíja. Druhý útok se odehrál v restauraci na západním předměstí Damašku. Podle syrské televize útočníka pronásledovala policie, když vběhl do restaurace a tam se odpálil. Zabil několik lidí, jejichž počet zatím agentury neuvádějí.

Podle místní policie, kterou citovala agentura SANA, bylo v justičním paláci zraněno 102 lidí a v restauraci 28. Podle syrské televize bomba vybuchla v paláci, kde se řeší případy rodinného a trestního práva.

„Zavládla panika, protože výbuch byl velmi silný. Utekli jsme do knihovny v nejvyšším patře, všude bylo mnoho krve,“ sdělila agentuře AFP jedna advokátka, která byla v soudní budově.

Prokurátor řekl, že útočník si vybral velmi rušnou chvíli. „Snažil se dostat dovnitř, a když se mu v tom policisté snažili zabránit, vrhnul se do budovy a odpálil nálože,“ řekl prokurátor.

Středeční atentáty se staly v den šestého výročí zahájení syrského konfliktu a jen několik dní po jiném útoku. Minulý týden při atentátu na šíity v damašské čtvrti Báb Musála zahynulo podle SOHR přes 70 lidí, většinou iráckých poutníků. K akci se přihlásila koalice Tahrír aš-Šám, která sdružuje skupiny s vazbami na teroristickou organizaci Al-Káida. Atentát spáchali dva útočníci, kteří mířili na provládní a íránské milice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Damašku vybuchly dvě bomby. Na místě jsou desítky mrtvých

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.