Polonahý muž křičel na Zemana: Ať žije Havel! Pak byl zatčen

Oslava státního svátku

Polonahý muž křičel na Zemana: Ať žije Havel! Pak byl zatčenNOVÉ
Prezident Zeman pokládá věnec k soše T. G. Masaryka. Foto: Facebook / Jiří Ovčáček
Domov

Echo24

Při pokládání věnce prezidentem Milošem Zemanem u sochy Tomáše Garrigua Masaryka na pražském Hradčanském náměstí zadrželi policisté hmaty a chvaty jednoho muže. Důvodem bylo, že svým jednáním narušoval pietní akt. Jiní mávali na prezidenta červenými trenýrkami. Povyk při kladení věnce k výročí vzniku samostatného Československa kritizuje prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Ochranná služba při kladení věnců zajistila jednoho muže pomocí hmatů a chvatů a druhý muž je následoval na místní oddělení Malá Strana,“ řekla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Podle serveru Blesk.cz měl polonahý muž křičet na prezidenta Zemana „Ať žije Havel!“.

Pietnímu aktu na Hradčanském náměstí přihlíželo několik stovek lidí, mezi nimi i Zemanovi odpůrci. Někteří pískali a křičeli, pár jich při prezidentově odchodu v souvislosti se záříjovou akcí protestní skupiny Ztohoven v rukou drželo červené trenýrky.

Události komentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček: „Pozastavuji se osobně nad tím, že pár uřvanců mezi davem poklidně přihlížejících ostudně povykovalo i během státní hymny,“ uvedl. Na svůj facebookový profil pak napsal: ,,Ostudu dělalo několik málo uřvanců z Pražské kavárny, kteří povykovali i při státní hymně.“

Před prezidentem Zemanem položili u sochy TGM květiny také zástupci rektorů vysokých škol, kteří odmítli přijít večer na ceremoniál předávání státních vyznamenání. Reagovali tak na to, že Hrad nepozval dva z rektorů, kteří měli s prezidentem v minulosti spory.

Čtěte také: Díky za volná místa, vzkázal Zeman rektorům, kteří nejdou na Hrad