Nejvášnivější Zemanova fanynka. Seznamte se

Nejvášnivější Zemanova fanynka. Seznamte seNOVÉ
Domov

A PANE DIENSTBIERE, JAK SE MÁTE V TOP 09?

Jan Kálal

V televizní debatě o pravomocích prezidenta na sebe upozornili podporovatelé Miloše Zemana. Stávající hlavu státu v pořadu Máte slovo na ČT hájili především senátor Jan Veleba a signatářka petice Braňme prezidenta Miloše Zemana Jelena Vičanová. Právě Vičanová se snažila názorové oponenty překřičet a skákala jim do řeči. Ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) nařkla z příslušnosti k TOP 09 a u prezidenta hledala omluvu na veškerou kritiku.

Miloše Zemana má ráda. Souhlasí s jeho názory a ukazuje mu zelenou kartu. Podpořila ho také v internetové petici Braňme pana prezidenta. Ve čtvrtek večer dostala Jelena Vičanová prostor ve vysílání České televize. A rozhodla se využít ho naplno. „Pan Zeman je báječný, výborný, nejúžasnější,“ prohlásila během diskuse, kde se snažila protivníky přehlušit. Spadeno měla především na ministra pro lidská práva a legislativu Jiřího Dienstbiera.

„Já, pane Dienstbiere, vás pořád vidím s panem Schwarzenbergem (předsedou TOP 09, pozn. red.), jste nejlepší kamarádi, já už si to asi pletu.“

„Já nejsem odborník na ústavní právo, nicméně mě velice zaráží, že se to jakoby řeší až teď, v momentě, kdy se tady rozjela tato štvavá kampaň proti panu prezidentovi. To je velice zajímavé,“ zmínila Vičanová v debatě, která se věnovala návrhu na omezení prezidentských pravomocí. Dienstbierovy pokusy o vysvětlení se Vičanová snažila utnout už v zárodku. „Vy to možná snadno vyvrátíte, pane Dienstbier, jo, mimochodem, já jsem se vás chtěla zeptat, jak se máte u vás v TOP 09?“ přešla do útoku.

Sociálnědemokratický ministr rázem musel hájit svou stranickou příslušnost. Měl to marné. „Já, pane Dienstbiere, vás pořád vidím s panem Schwarzenbergem (předsedou TOP 09, pozn. red.), jste nejlepší kamarádi, já už si to asi pletu,“ pokračovala Vičanová.

V tu chvíli přišla ministrovi na pomoc i moderátorka Michaela Jílková. A vrátila debatu zpět k původnímu tématu. Zemanova fanynka výzvy Jílkové aspoň na chvíli vyslyšela. „Nám jako zastáncům pana prezidenta se to samozřejmě nelíbí, my v tom totiž vidíme úplně něco jiného. A my v tom vidíme to, že pokud teď budete omezovat nebo hýbat s pravomocemi prezidenta, tak zítra budete hýbat s našimi pravomocemi, pane ministře,“ rozohnila se.

Čtěte také: Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...

Dienstbier: Jste džihádistka. Nikoho nenecháte domluvit

Jako univerzální obhájkyně Miloše Zemana fungovala Vičanová v průběhu celého pořadu. Jedna z dalších diskutérek řekla třeba: „Stydím za svého prezidenta a stydím se za něj mimo jiné proto, že odděluje handicapované od nehandicapovaných.“ A Vičanová hned vystartovala: „Neodděluje. To jste špatně pochopila. To není pravda, neodděluje.“

„Bylo to v Googlu, teď už to tam nenajdete. Ale předtím tam bylo,“ tvrdila prezidentova fanynka.

V debatě se pak Zemanova fanynka vrátila i k Dienstbierovi. Vysvětlila mu, že je proti prezidentovi zaujatý a že pořád nemůže vstřebat porážku z prezidentské volby. „Vy jste taková džihádistka. Vy nikoho nenecháte domluvit,“ neudržel se ministr. „Jsem pouze nespokojený občan,“ reagovala Vičanová. „Nemusíte jenom všechny ukřičet. Taky je poslouchejte někdy,“ káral ji Dienstbier.

K*nda od Zemana? Nebo od rodičů?

V závěru diskuse přišel čas i na prezidentovy vulgarismy v Hovorech z Lán. Vičanová se snažila obhájit, že Zeman zmínkami o k*ndě použil pouze doslovný překlad výrazu pussy z názvu skupiny Pussy Riot. „Bylo to v Googlu, teď už to tam nenajdete. Ale předtím tam bylo,“ tvrdila prezidentova fanynka. Slova o tom, že podle překladatelů o doslovný překlad rozhodně nejde, nechtěla slyšet.

Jílková pak přišla s tvrzením, že hrubý výraz pro ženské přirození řada dětí slyšela poprvé právě od prezidenta z jeho rozhlasového projevu. A hned ho začala používat. „Paní Jílková, řada malých dětí to zná od svých rodičů,“ oponovala Vičanová. V cestě za obhajobou prezidenta uvedla také to, že děti se dívají na pohádky, sedí u počítače, ale rozhodně neposlouchají Hovory z Lán.

Podívejte se: Máte slovo o prezidentských pravomocích