Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...

Prezidentské vulgarity

Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...AKTUALIZOVÁNO 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman, který obvykle používá ve své řeči bonmoty a urážky vůči svým oponentům, ani v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán své protivníky nešetřil. Tentokrát však použil několikrát i velmi vulgární slova, která se jinak ve vysílání vypípávají.

Prezident Zeman v rozhovoru, který s ním vedl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný, ke své vulgární mluvě konstatoval, že jej inspiroval Karel Schwarzenberg, který údajně v každé druhé větě používá slovo 'hovno'.

Podle Miloše Zemana například vláda zkurvila služební zákon. „Musím kritizovat vládu, protože podlehla panu Kalouskovi a zkurvila služební zákon z původní italské podoby (…). Kdyby vláda vydržela tři týdny a sledovala rozpad TOP 09 v přímém přenosu, pak by panu Kalouskovi nepodlehla a služební zákon by byl skutečně odpolitizovaný,“ řekl Zeman v Hovorech z Lán. 

Zeman služební zákon napadne u Ústavního soudu, a to nejen kvůli politickým náměstkům. Právníci Hradu podle Zemana v normě našli řadu dalších chybu, takže podání bude výrazně širší. Detailní informace Zeman odmítl uvést.

Na vulgární mluvy prezidenta Zemana začaly ihned při vysílání reagovat lidé na sociálních sítích. Některé reakce sdílíme.

Na poznámku šéfredaktora Pokorného, který upozornil na to, že Zeman používá neobyčejně vulgární slova, prezident odpověděl: „Já jsem se inspiroval panem Schwarzenbergem, který v každé druhé větě říká hovno. A vzhledem k tomu, že pražská kavárna má ráda pana Schwarzenberga, tak jsem se snažil vlísat.“

Jak mluví Miloš Zeman o skupině Pussy Riot?

„Rusko není Sovětský svaz. Dávat mezi tyto režimy rovnítko, je hloupost,“ myslí si. „V Rusku jsou politické strany, volby, opoziční tisk,“ vyjmenovává a současně pochybuje o některých politických vězních. „Je to pornografická skupinka, která je minimálně vina výtržnictvím v pravoslavném chrámu,“ tvrdí o skupině Pussy Riot. „Víte, co je to v angličtině pussy?“ obrací se na moderátora Jana Pokorného a poučuje jej, že pussy je "kunda". 

"Víte, co je to 'pasy' v angličtině?" ptá se Zeman. „'Pusy'? Myslím, že se to vyslovuje 'pusy',“ opravuje ho Pokorný. „Kunda," vysvětluje Zeman. „Takže s prominutím v textech této skupiny je kunda sem, kunda tam. Opravdu dokonalý případ politického vězně jako vyšitej,“ řekl Zeman, který označil členky skupiny Pussy Riot za deviantní dámy. 

Zeman uvedl, že se při své případné návštěvě Ruska rád zastane skutečných politických vězňů, mezi které ale například nepočítá „tuneláře Chodorkovského“ ani členky Pussy Riot. „Nebudu se zastávat, teď jsem chtěl říci kurev, ale já nejsem Schwarzenberg, který používá těchto výrazů, ale poněkud deviantních dam, které dělají randál v pravoslavném chrámu a které se pak označují za politické vězeňkyně,“ prohlásil prezident . "A jestli mi na Putinově režimu něco vadí, že zavřel jen Chodorkovského, a ne další oligarchy," řekl Zeman.

Běsnící pražská lumpenkavárna

Zeman nevynechal ani kritiku novinářů. O komentátoru Práva Alexandrovi Mitrofanovovi například prohlásil, že jednou pukne vzteky. Prezident v rozhovoru hovořil také o „běsnící pražské lumpenkavárně“.  Na otázku proč se z návštěvy Číny nevracel vládním letadlem, ale letěl soukromým tryskáčem s miliardáři mimo jiné řekl: „...abych nedostal infarkt, což by určitě běsnící pražská lumpenkavárna uvítala, no tak z těchto důvodů jsem si odpočinul...“

Zeman nepovažuje svou návštěvu Číny za zbytečnou. „Ptal jsem se na situaci v Hongkongu, na situaci na Tchaj-wanu, na lidská práva a politické vězně. Dělal jsem to v přátelském rozhovoru s těmi, kdo v Číně něco znamenají, místo toho, abych to pubertálně vykřikoval na tiskové konferenci,“ řekl Zeman.

K "pražské kavárně" se vrátil ještě v poznámce k předávání státních vyznamenání. „Představa, že jsem dal Filipu Renčovi medaili za tříminutový spot nebo Robertu Sedláčkovi za půlhodinový film, je výplod zběsilé pražské kavárny,“ řekl.

 

 

Čtěte také: Zeman v Číně: Přijel jsem se poučit, jak stabilizovat společnost

Štamgast Zeman objednává další rundu

Jindro, miliardáři mají šunku od kosti, poletím s nimi

Týdeník ECHO: Trapnosti kolem Zemana. Přežila ebolu díky paralenu

Sdílet:

Hlavní zprávy