Týdeník ECHO: Trapnosti kolem Zemana. Přežila ebolu díky paralenu

Týdeník ECHO: Trapnosti kolem Zemana. Přežila ebolu díky paralenuTÝDENÍK ECHO
Domov

Co najdete uvnitř čísla

Echo24

Nové číslo Týdeníku ECHO je tu. Zatím ještě v elektronické podobě, ale již od pátku 7. listopadu bude k dostání i v tištěné verzi. V rozsahu 56 stran vám budeme přinášet analýzy, komentáře, rozhovory na kvalitním papíře. Papírová verze Týdeníku ECHO bude stát 39 korun.

Více zde: Týdeník Echo přichází v tištěné podobě

Hlavním tématem tohoto čísla Týdeníku ECHO je další ekonomická krize Evropy. Lenka Zlámalová v textu Evropa padá do krize 3.0. Kdy stáhne nás? poukazuje na to, že zatímco se celá Evropa obává další recese a promýšlí, jak jí proplout s co nejmenšími ztrátami, naše vláda očekává hospodářský růst a tváří se, že jsme izolovaným ostrovem.

Jan Kálal se zas v textu Prezident rozdělitel ohlíží za všemi trapnostmi kolem státního svátku v režii Miloše Zemana.

Přinášíme vám také exkluzivní rozhovor s řádovou sestrou Pacienciou Melgarovou ze Španělska, která se jako jedna z mála vyléčila z eboly, a to bez nadstandardní péče i experimentálních léků. Prý jen díky paralenu a pevné víře: „Nenapadlo mě, že umřu. Ani na chvíli.“

Pod titulkem Pánové, je to v prdeli. Tím socialismus skončil zpracoval Vladimír Ševela dosud nepopsanou kapitolu osudového večera 17. listopadu 1989. Co dělali podřízení estébáci, zatímco nejvyšší vedení (první dva muži tajné policie Alojz Lorenc a Karel Vykypěl) bylo zaneprázdněno přípitky se sovětskými generály? 

V aktuálním vydání najdete i komentář Martina Weisse Spojené nádoby migrace: Příběh Británie praskající ve švech a vylidňujícího se Polska.

A také recenzi filmu Martina Duška K oblakům vzhlížíme, který porota festivalu v Jihlavě ocenila jako nejlepší český dokument letošního roku.

A samozřejmě na vás čeká i další čtení.

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.