5

Týdeník Echo přichází v tištěné podobě

TÝDENÍK ECHO

Chystáme pro vás tištěný časopis. Svou povahou půjde proti všem současným trendům, představám a mýtům panujícím na českém mediálním trhu. Týdeník Echo se nebude podbízet lacinému vkusu a bude jiný především svým obsahem a grafickým zpracováním. Chceme jím navázat na tradici seriózních anglosaských titulů. Bude kontrapunktem k pestrobarevné mase na českých trafikách a ti z vás, kteří už mají jeho digitální předplatné, ví, o čem mluvím.

Když jsme na začátku prázdnin 4. července vydali první číslo Týdeníku Echo, který zatím vychází jen v elektronické podobě přístupné přes webový prohlížeč nebo ve speciální aplikaci pro iPady, k naší velké radosti jsme se dočkali poměrně velkého zájmu čtenářů. Po šestnácti vydaných číslech jsme získali téměř 2700 předplatitelů. Zároveň nám do redakce chodily maily s dotazem na tištěnou podobu. Mnoho dopisů bylo i plných rozčílení, protože pisatelé čtenáři si stěžovali, že na stáncích nikde Týdeník Echo nemohou koupit. Byli i takoví, kteří těch trafik marně obešli patnáct.

Pokušení zkusit i tištěnou podobu bylo pro nás velké. Přece jen většina z nás začínala v tištěných médiích, které jsme měli rádi, a kouzlo papíru na nás stále funguje. Zároveň jsme si byli vědomi především finančních rizik, které z toho pro nás plynou. Jsme velmi malá redakce, s velmi omezeným rozpočtem. Na provoz jsme si peníze půjčili a chyby si nemůžeme dovolit. Váš zájem nás ale povzbudil. V kombinaci s faktem, kdy příjmy z internetové inzerce ani zdaleka nepokrývají provoz internetového deníku Echo24.cz ani Týdeníku Echo a cesta k tomu, aby se nám to podařilo, bude ještě dlouhá. Naše existence je závislá na vás, na čtenářích. Na vaší spokojenosti a ochotě platit za práci, kterou odvádíme.

Tištěný Týdeník Echo se v prodeji objeví 7. listopadu a bude vycházet každý pátek za 39 korun. Bude na kvalitním papíře v rozsahu 56 stran. Každý týden v něm najdete dva rozhovory, zpracované nejdůležitější politické nebo společenské téma, několik komentářů a analýz, budeme popisovat důležité události doma a ve světě, podstatné místo bude mít i reportážní fotografie, která bude mít vlastní formát Fotoeditorial. Týdeník Echo popisuje i významné ekonomické trendy, velkou pozornost budeme věnovat kulturním fenoménům v části Umění a Kritika. Ručím vám za to, že podobný obsah nenajdete v žádném jiném českém periodiku. Ukázku, jak bude vypadat Týdeník Echo, najdete ve fotogalerii zde.

Pokud máte k internetovému deníku Echo24.cz sympatie a líbí se vám, jak to děláme, podpořte nás koupí nebo ideálně předplatným Týdeníku Echo. Budeme vám za to vděčni a budeme moci i nadále existovat.

PŘEDPLATIT TÝDENÍK ECHO SI MŮŽETE ZDE

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.