Týdeník Echo přichází v tištěné podobě

Týdeník Echo přichází v tištěné podoběTÝDENÍK ECHO 5
Komentáře
Dalibor Balšínek
Sdílet:

Chystáme pro vás tištěný časopis. Svou povahou půjde proti všem současným trendům, představám a mýtům panujícím na českém mediálním trhu. Týdeník Echo se nebude podbízet lacinému vkusu a bude jiný především svým obsahem a grafickým zpracováním. Chceme jím navázat na tradici seriózních anglosaských titulů. Bude kontrapunktem k pestrobarevné mase na českých trafikách a ti z vás, kteří už mají jeho digitální předplatné, ví, o čem mluvím.

Když jsme na začátku prázdnin 4. července vydali první číslo Týdeníku Echo, který zatím vychází jen v elektronické podobě přístupné přes webový prohlížeč nebo ve speciální aplikaci pro iPady, k naší velké radosti jsme se dočkali poměrně velkého zájmu čtenářů. Po šestnácti vydaných číslech jsme získali téměř 2700 předplatitelů. Zároveň nám do redakce chodily maily s dotazem na tištěnou podobu. Mnoho dopisů bylo i plných rozčílení, protože pisatelé čtenáři si stěžovali, že na stáncích nikde Týdeník Echo nemohou koupit. Byli i takoví, kteří těch trafik marně obešli patnáct.

Pokušení zkusit i tištěnou podobu bylo pro nás velké. Přece jen většina z nás začínala v tištěných médiích, které jsme měli rádi, a kouzlo papíru na nás stále funguje. Zároveň jsme si byli vědomi především finančních rizik, které z toho pro nás plynou. Jsme velmi malá redakce, s velmi omezeným rozpočtem. Na provoz jsme si peníze půjčili a chyby si nemůžeme dovolit. Váš zájem nás ale povzbudil. V kombinaci s faktem, kdy příjmy z internetové inzerce ani zdaleka nepokrývají provoz internetového deníku Echo24.cz ani Týdeníku Echo a cesta k tomu, aby se nám to podařilo, bude ještě dlouhá. Naše existence je závislá na vás, na čtenářích. Na vaší spokojenosti a ochotě platit za práci, kterou odvádíme.

Tištěný Týdeník Echo se v prodeji objeví 7. listopadu a bude vycházet každý pátek za 39 korun. Bude na kvalitním papíře v rozsahu 56 stran. Každý týden v něm najdete dva rozhovory, zpracované nejdůležitější politické nebo společenské téma, několik komentářů a analýz, budeme popisovat důležité události doma a ve světě, podstatné místo bude mít i reportážní fotografie, která bude mít vlastní formát Fotoeditorial. Týdeník Echo popisuje i významné ekonomické trendy, velkou pozornost budeme věnovat kulturním fenoménům v části Umění a Kritika. Ručím vám za to, že podobný obsah nenajdete v žádném jiném českém periodiku. Ukázku, jak bude vypadat Týdeník Echo, najdete ve fotogalerii zde.

Pokud máte k internetovému deníku Echo24.cz sympatie a líbí se vám, jak to děláme, podpořte nás koupí nebo ideálně předplatným Týdeníku Echo. Budeme vám za to vděčni a budeme moci i nadále existovat.

PŘEDPLATIT TÝDENÍK ECHO SI MŮŽETE ZDE

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz