Schulz nabídl Merkelové post vicekancléřky. Na vítězství si věří

Schulz nabídl Merkelové post vicekancléřky. Na vítězství si věříNOVÉ
Angela Merkelová a Martin Schulz v televizním duelu Foto:

Foto: YouTube/ Screenshot / rmn pls

Svět

Volby v Německu

mk Echo24

Předseda SPD Martin Schulz je přesvědčen o svém vítězství ve volbách, navzdory průzkumům. Současné německé kancléřce Angele Merkelové (CDU) dokonce nabídl post vicekancléřky, jakmile stane v čele země. Informuje o tom server Politico.

Schulzova sociální demokracie před volbami, které se konají 24. září, podle průzkumů značně zaostává za křesťanskou demokracií Angely Merkelové. Bývalý prezident Evropského parlamentu si myslí, že by mohl ještě vybojovat vítězství.

„Můj cíl je stát se kancléřem,“ uvedl Schulz na tiskové konferenci v Berlíně. „Pokud se Merkelová chce připojit k mému kabinetu, může tak učinit jako moje vicekancléřka,“ nabídl Schulz Merkelové. Navzdory Schulzově nabídce však SPD podle všeho neplánuje vstoupit do velké koalice s CDU.

Podporu kancléřky Angely Merkelové avizovalo v průzkumech kolem 38 procent voličů), sociální demokraty chce volit kolem 23 procent dotázaných. Skutečně zajímavý bude souboj o třetí místo, o které se utkají Zelení, Levice, svobodní demokraté (FDP) a Alternativa pro Německo (AfD). Poslední dvě strany přitom podle všeho čeká postup do nejvyšší soutěže, tedy vstup do Spolkového sněmu; opustit by ho neměla žádná strana.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články