Jančura zneuctil ministra Chovance na svých autobusech

Kampaň na žlutých autobusech

Jančura zneuctil ministra Chovance na svých autobusechAKTUALIZOVÁNO
Milan Chovanec na plakátu autobusů Student Agency Foto: FOTO: Printscreen twitter Jiří Koubek
1
Domov

ren Echo24

Podnikatel Radim Jančura znovu promluvil do politiky. V aktuálním sporu o reorganizaci policie se postavil na stranu odcházejícího šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty a vlastně i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Na desítky svých žlutých autobusů společnosti Student Agency umístil fotografii ministra vnitra Milana Chovance, připojil i ministrovo telefonní číslo a číslo na premiéra Bohuslava Sobotku. Plakát vyzývá občany k tomu, aby politikům slušně napsali, co si o nich myslí. Chovanec chce na plakáty zareagovat o víkendu.

Fotografie Milana Chovance je doplněna nápis „Langer II.“ a titulkem ČSSD ve stopách ODS. Předvolební kampaň tak cíleně propojuje aktivity ministra vnitra Chovance s působením ministra vnitra z let 2006 až 2009 Ivanem Langrem (ODS).

Radim Jančura otevřeně přiznává, že se kampaní na svých autobusech rozhodl podpořit Roberta Šlachtu, protože má obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky. „Stejný názor vyslovili hned na začátku například státní zástupci a další nezávislí odborníci, kteří v celé věci vidí snahu zasáhnout do činnosti – ÚOOZ – jednoho z nejprofesionálněji fungujícího útvarů Policie,“ vysvětluje své jednání Jančura v prohlášení pro ECHO24.cz.

Ministr Chovanec chce reagovat na polepení desítek autobusů jezdících pod značkou RegioJet o víkendu. V pátek to sdělila mluvčí ministerstva vnitra Lucie Nováková. „Pan ministr se k šarádě pana Jančury vyjádří odpovídajícím způsobem v průběhu víkendu,“ sdělila Nováková. Chovance se zastal Babiš, který ho v minulých dnech kvůli reformě policie hodně napadal. „To je určitě nepříjemná záležitost, když se zveřejňuje soukromý mobil,“ řekl Babiš v Lucemburku. O věci nevěděl, celý den strávil na jednání ministrů financí. „Není to příjemné, to dát takhle veřejně,“ dodal.

Čtěte více: Rezignaci nestáhnu a za Babiše kandidovat nebudu, ujišťuje Šlachta

Podle slov Radima Jančury zveřejnění telefonních čísel politiků nevhodné není. „Pokud politik ztratí kontakt se svými občany, může občan navázat kontakt s politikem sám,“ řekl Jančura. Občané podle něj mají právo se k tak zásadním změnám, jako jsou ty v policii, vyjádřit, ale mají povinnost se chovat slušně a uctivě.

Fotografii na svém twitterovém účtu sdílel například i poslanec TOP 09 Jiří Koubek s komentářem, že zveřejnit číslo na premiéra nebo ministra jako prostředek politického boje, může jen estébák nebo Jančur..

Vztah Babiš – Jančura

Čtěte také: Babiš rozjel kampaň k EET. Lékařům a učitelům slibuje miliardy na platy