8 Řekni to barvou

Češi se barví do ruda na protest proti Zemanovi

, UVNITŘ FOTOGALERIE

Před dvěma týdny to odstartovaly červené karty, dnes pokračují červená trička. Češi, kteří nejsou spokojeni s chováním prezidenta Miloše Zemana, mohou svůj nesouhlas vyjádřit červeným svrškem. Zprvu drobná událost studenta Patrika Mlýnka má v současné chvíli téměř 60 tisíc účastníků. A ti pomalu začínají Facebook plnit svými fotkami v červených oděvech. Některé z nich si můžete prohlédnout v naší galerii.

„Akci je možné vyložit jako pokračování onoho vykartování,“ píší pořadatelé na facebookové stránce Červené tričko proti Zemanovi s odkazem na události letošního 17. listopadu. Prezidentovi vyčítají především jeho neschopnost působit jako „prezident sjednotitel“. Ohrazují se i proti lidem, kterými se hlava státu obklopuje. Přesněji poukazují na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a jeho předešlé působení v komunistických Haló novinách.

Čtěte více: 100 tisíc podpisů. Proti Zemanovi půjde pochod a červená trika

 

Rádoby prezidente - fakjů! #redshirt #cervenazemanovi #mujnazor #nemamprezidenta

Fotka zveřejněná uživatelem Otta Kovařík (@hellsmith),

Ve svých argumentech proti, neopomínají ani Zemanův let do Číny, bagatelizaci událostí listopadu 1989 nebo údajnou virózu při odemykání korunovačních klenotů. Na závěr ale dodávají, že nijak nezpochybňují demokratickou volbu prezidenta. „To, že je někdo zvolen, ale neznamená, že si může dělat, co chce,“ vysvětlují.

Prezident je dnes na návštěvě Jihomoravského kraje. V Brně proti němu s červenými kartami opět demonstrovalo odhadem asi 150 lidí.

Více čtěte: Ostuda, hanba! Lidé v Brně ukázali Zemanovi červené karty 

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.