1 Oběť teroristů

Lidé mají nového hrdinu. #JeSuisAhmed

, NOVÉ

„Nejsem Charlie, jsem Ahmed, mrtvý policista. Charlie zesměšňoval mou víru a kulturu a já jsem zahynul, když jsem bránil jeho právo takto jednat.“ Tak zní jeden z příspěvků na Twitteru pod novým hashtagem #JeSuisAhmed, který vznikl na počest muslimského policisty zastřeleného útočníky. Právě on je podle těchto příspěvků pravým příkladem věřícího muslima.

Ahmed Merabet byl první obětí pařížského masakru, při němž maskovaní radikálové zaútočili na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Podle záznamů bezpečnostních kamer útočníci policistu zranili poté, co se je snažil zneškodnit. Zraněného Merabeta ležícího na zemi pak usmrtili kulkou do hlavy. 

Čtěte také: 12 lidí, kteří zemřeli při útoku na Charlie Hebdo

„Ahmed Merabet chránil lidi, byl skutečnou tváří moderního islámu. Ne tak jeho vrazi,“ zní jeden z mnoha příspěvků, v nichž lidé zdůrazňují, že muslimská víra je o něčem jiném, než co ukazují teroristé a džihádisté. 

 

„Kdybyste si nebyli jistí, tohle je terorista a tamhleto je muslim,“ uvádí jiný příspěvek.

 

Mnoho tweetů rovněž připomíná, že Ahmed byl skutečným hrdinou, který zahynul při bránění časopisu, jenž si vystřeloval z jeho náboženství. „Zemřu při bránění vašeho práva zesměšňovat mou víru,“ odkazuje jiný příspěvek na slavný Voltairův výrok.

 

Jiní pouze vyjádřili zastřelenému 42letému policistovi svůj dík.  

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.