1 Zajímavé názory

11. září neprovedla Al-Kajda, tvrdí šéf Muslimské unie v Česku

NOVÉ

V PR katastrofu islámu se změnil čtvrteční pořad ČT Hyde park, jehož hostem byl ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas. Útoky z 11. září podle něj nemá na svědomí Al-Kaida, stejně jako islámští teroristé asi nespáchali atentáty v Londýně či Madridu. Kdo ví, jestli Islámský stát nevytvořila CIA a Mossad. A vůbec není jisté, že Islámský stát zavraždil americké novináře a humanitární pracovníky. Takovými názory se v přímém přenosu prezentoval Abbas, který přišel do studia diskutovat o islámu.

Hned na začátku na dotaz odsoudil vraždu karikaturistů v Paříži a řekl, že to nemá s islámem nic společného a že se takové činy s ním neslučují. Následovala ovšem přehlídka konspiračních teorií.

"Mám problém s těmi oficiálními verzemi útoků v Londýně a USA. I místní lidé věří, že to bylo jinak. Je studie, která tvrdí, že 30 % Američanů tomu také nevěří," řekl Abbas. Abbas v souvislosti s útoky na New York 11. září 2001 mluvil o řízené destrukci Světového obchodního centra a odvolával se při tom na oblíbenou konspirační teorii, podle které použil kdosi (myšleno patrně některá tajná služba USA) k destrukci budov speciální chemikálii, která je schopná vyvolat hoření o extrémně vysoké teplotě, jíž by nedosáhly ani hořící palivové nádrže letadel.

Sama Al Kaida se k útokům z 11. září přihlásila, oponoval moderátor. "Ne, nepřihlásila," prohlásil Abbas. Na stanici Al Džazíra prý viděl, že jeden novinář se setkal s bin Ládinem a ten mu prý řekl, že oni takové věci nedělají, zabíjet nevinné lidi.

"Já jsem viděl jedno video, kde člověk, co byl dřív v Al Kaidě, tak popisuje, že ten Baghdádí (vůdce Islámského státu, pozn. red.) je americký agent," říká Abbas.

"Je otázka vůbec, jestli je zabil," reagoval Abbas na otázku, proč Islámský stát zavraždil americká rukojmí.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.