1 Česká televize a poslanci

ANO se nepřipojí ke kritice KSČM a SPD. Podpoří výroční zprávy České televize

, NOVÉ

Témata: , , ,

Vládní hnutí ANO se nepřipojí ke KSČM a opoziční SPD, které budou hlasovat proti schválení výročních zpráv České televize. Prostřednictvím těchto výročních zpráv mají poslanci ze zákona možnost ovlivnit veřejnoprávní televizi, respektive odvolat její radu. Na postoj ANO se dlouho čekalo. Požádám poslance za ANO, aby hlasovali pro schválení zpráv, oznámil dnes jeho předseda a premiér Andrej Babiš.

„V březnu se budou ve Sněmovně projednávat Výroční zprávy ČT. I když jsme vůči ČT často kritičtí, a řekli jsme to i jejich řediteli u nás na klubu, požádám poslance hnutí ANO, aby se nepřipojovali ke KSČM a SPD a hlasovali PRO schválení všech Výročních zpráv,“ uvedl v úterý Andrej Babiš (ANO).

Zástupci SPD a KSČM Českou televizi tvrdě kritizovali minulý týden, když sněmovna o výročních zprávách o činnosti a hospodaření za roky 2016 a 2017 jednala. Oba dva kluby avizovaly, že zprávy nepodpoří.

Na postoj hnutí ANO se tak napjatě čekalo. Pro výroční zprávy, a tedy pro dosavadní vedení ČT, budou hlasovat také všechny opoziční strany s výjimkou SPD. Hlasovat pro bude i vládní ČSSD.

Česká televize musí každý rok předkládat poslancům ke schválení dvě výroční zprávy, o hospodaření a  činnosti. V dolní komoře nyní na schválení čekají hned čtyři, za roky 2017 i 2016, ke kterým se poslanci stále ještě nedostali. A právě tyto výroční zprávy dávají poslancům možnost ovládnout Českou televizi. Umožňuje to zákon o ČT, podle kterého mohou poslanci odvolat celou Radu ČT. Ta kontroluje činnost televize a vybírá jejího ředitele. Členy rady volí právě poslanci.

Volební výbor už dříve doporučil poslancům všechny zprávy schválit. V různých obměnách se ale hlasování zdrželi (případně hlasovali proti) poslanci ANO, SPD a KSČM, včetně předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO), jenž se v září zdržel při schvalování zprávy o hospodaření za rok 2017 a na jaře se zdržel, když výbor projednával zprávu o činnosti z roku 2016.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde

Dále čtěte: „Frontální útok na Českou televizi od SPD a komunistů.“ Ministr Staněk se ČT zastal

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.