2

Pokus o smír v Teplicích: Arabové si vzali vesty a uklidili park

, NOVÉ

Témata: , ,

Šíření xenofobních nálad v Česku se alespoň částečně pokusili mírnit muslimové v Teplicích. Místní občan arabského původu zorganizoval v Šanovském parku happening, na kterém zájemcům z řad muslimských lázeňských hostů rozdal reflexní vesty a společnými silami park poklidili. Rozdávaly se i letáky, na kterých v arabštině i v češtině stojí několik výzev a doporučení směrem k Arabům a jejich chování ve městě.

Po nesčetných akcích odpůrců islámu a muslimských přistěhovalců obecně v teplickém Šanovském parku přichází akce tentokrát právě ze strany Arabů. Jeden z Tepličanů původem z Jemenu uspořádal pro arabské hosty lázeňského města happening, na kterém nechybělo šíření osvěty nebo uklízení odpadků.

 

Dobrý večer přeji󾬖Dávám sem program včerejší akce v Šanovském parku, pro ty, co mi psali a měli zájem se dozvědět, jak...

Posted by Eman Ghaleb on Tuesday, August 4, 2015

 

„Cílená soutěž pro děti, JUDr. Abdullaha Al-amri (host a dobrovolník ze Saudské Arábie), který měl na starost poučit děti. Poté se vydali na úklid parku,“ napsal organizátor Eman Ghaleb k průběhu akce na Facebook.

Čtěte také: Hordy afrických znásilňovačů? Unavené Maďarsko je rozpolcené

Kromě úklidu parku a místního dětského hřiště se mohli zájemci z řad muslimů účastnit také posezení na piknicích.

„Někdo se situaci snaží řešit venčením, někdo zase diskusí. Z toho druhého ale média senzaci neudělaj,“ glosoval na svém Facebooku teplický radní Dominik Feri. „Z týhle aktivity mám fakt radost. Je mi nicméně líto Tomia a Hampla, že z kauzy Teplice už víc šťávy nevylisujou.“

Dobrovolníci z řad Arabů dostali reflexní vesty a duhové tašky s nápisem „I <3 Teplice“ a „S láskou a tolerancí Teplice jsou hezčí“. Zároveň se rozdávaly letáky, na kterých organizátor ve 13 bodech vyzývá arabské hosty lázní k respektování místních občanů. Zejména je muslimům připomínán fakt, že lidé v Česku nejsou zvyklí na vysedávání venku do noci. V materiálu jsou vyzýváni k větší ukázněnosti a je jim připomínáno, že jsou v této zemi hosty.

Čtěte také: Arabský obchod v Teplicích někdo pocákal krví

Čím škodí Arabové v Teplicích? Vysedávají v parku do noci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.