Zeman? Těžce postižený a nebezpečný pro zdraví občanů, říká MUDr. Hnízdil

Diagnóza prezidenta?

Zeman? Těžce postižený a nebezpečný pro zdraví občanů, říká MUDr. HnízdilVIDEO
Jan Hnízdil. Foto: FOTO: http://jakhledatlasku.cz/
1
Domov

mc Echo24

Prezident Miloš Zeman je těžce postižený a zdevastovaný svým sebezničujícím životním stylem. Navíc generuje obrovskou negaci a je nesmírně nebezpečný pro zdraví občanů. To uvedl Jan Hnízdil, lékař celostní medicíny v rozhovoru s režisérem Igorem Chaunem, který je k dispozici na YouTube. Rozhovor se dále týkal také uprchlické krize.

Hnízdil je známý svými razantními výroky na adresu politiků a diagnostikováním politické scény. Politici podle něj generují negativní emoce, zlobu, nenávist a agresi, jako epidemii, z čehož pak lidé onemocní.

,,Citlivým lidem se dělá z vystoupení některých čelních politiků fyzicky nevolno. Únava, závratě, bolesti žaludku – stůněme z toho. Chování našich politiků souvisí s našimi nemocemi,“ upozorňuje Hnízdil. Ze své pozice lékaře Hnízdil cítil povinnost poukázat na tento fakt a identifikovat ho. Sám se přitom od této negace podle svých slov odpoutal.

V reakci na dotaz režiséra Chauna se Hnízdil vyjádřil také k osobě prezidenta Zemana. Lékař nejdříve předeslal, že své pacienty zásadně nediagnostikuje na dálku, ale vzápětí se o Zemanovi rozhovořil. ,,Pokud by byl mým pacientem, tak bych pro něj měl opravdu porozumění, pochopení a soucit. Protože ten člověk je těžce postižený, těžce zdevastovaný svým sebezničujícím životním stylem. Životospráva, alkohol, jídelníček, ale i chování. Skutečně generuje obrovskou negaci. Je nesmírně nebezpečný pro zdraví občanů,“ nechal se slyšet Hnízdil.

Podle Hnízdila dává prezident svým chováním občanům svolení pro to, aby „chlastali, byli sprostí, lhali, byli bezcitní, bezohlední, protože on, z boží vůle prezident, jim k tomu dávám souhlas a příklad“. ,,A on je skutečně vzorem sobě podobných,“ uzavřel své hodnocení Zemana lékař.

Další část rozhovoru se stočila k uprchlické krizi. Jan Hnízdil nepopřel, že jsou utečenci prchající před válkou velký problém, upozornil však na podle svého mínění ještě větší nebezpečí. ,,Neohrožují nás uprchlíci, ale to zlo, co je v nás, které ta nesmírně složitá situace může vyvolat.“ Hnízdil uvedl, že je naše společnost těžce nemocná chamtivostí, úzkostí, zlobou a že bohatství člověka i celé společnosti není dáno tím, co dokážeme uchvátit a nahromadit, ale tím, jak se o to dokážeme v zájmu vlastního uzdravení podělit. ,,Ti uprchlíci nám vlastně mohou poskytnout nesmírně cennou službu, že si uvědomíme, jak se máme dobře, že máme pitnou vodu, máme co jíst, máme kde bydlet,“ řekl lékař.

Hnízdil si uvědomuje rizika spojená s uprchlickou krizí, navzdory tomu je ale přesvědčen o tom, že uprchlíkům musíme pomáhat – ovšem s opatrností a obezřetností. ,,Skutečně se mezi nimi mohou objevit fanatici, teroristé, ale já si myslím, že mnohem větší nebezpečí je právě v nás,“ prohlásil a pokračoval: ,,Nemůžeme se obehnat ostnatým drátem, znovu zvednout železnou oponu a ignorovat to, co se děje za ní.“

Rozhovor natočený 7. září byl uveřejněn na videokanále Youtube GoschaTV1. Ten patří pod neziskovou organizaci Goscha o.s., kterou ,,ve jménu sdílení naděje, víry, optimismu a pozitivních hodnot“ založil v roce 2011 Igor Chaun.

Čtěte také: Igor Chaun se rozzlobil. Videem usvědčuje Zemana ze lži