1 Zeman o pádu vlády v roce 2013

Zeman se omluvil Nečasovi: Byla chyba věřit Šlachtovi a Ištvanovi, šlo o provokaci vůči ODS

, NOVÉ

Témata: , , ,

Prezident Miloš Zeman se omluvil expremiérovi Petru Nečasovi, za to, že v roce 2013 uvěřil dezinformacím tehdejšího šéfa Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana ohledně kauzy spojené se zásahem na Úřadu vlády. Jejich akce prý byla provokací proti ODS. Zeman to řekl v nedělním rozhovoru pro Blesk.cz. Připojil i omluvu tehdejšímu premiérovi Petru Nečasovi, který tehdy podal demisi.

„Tehdy to byl Petr Nečas, kdo podal demisi a je výsostným právem prezidenta jmenovat nového premiéra. Aniž by byl limitován jakýmkoliv omezením. A to jsem také udělal,“ uvedl Zeman v rozhovoru. Prezident podle svých slov tehdy uvěřil zprávám Ištvana, který říkal, že je v ČR obrovská mafie a že bylo zabaveno velké množství zlata a stamiliony korun.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Zeman svojí chybu prý veřejně sebekriticky uznal a připojil omluvu. „Akce Ištvana a Šlachty byla provokací proti ODS. Považujte to za určitý druh omluvy, i když těch, kdo byli těmito dvěma lidmi dezinformováni, bylo příšerně mnoho,“ dodal prezident.

Po pádu vlády se v roce 2013 Zeman rozhodl pro úřednický kabinet v čele se současným guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem. V říjnu toho roku se konaly předčasné volby, kterých se poprvé zúčastnilo i hnutí ANO a získalo podporu téměř 19 procent hlasů.

Čtěte také: Zeman zhubl 15 kilo. Uvažuje o golfovém vozíku

Z nového čísla V čem jsou čeští Piráti extremisté. Pirátská strana soupeří o postavení vyzývatele ANO

Echo týdne: Demokrat z Muslimského bratrstva ● Komentář: Horste, neměl jsi s paní chodit na led ● Fokus: Sebevědomí mileniálové, jak dlouho ještě? ● Svět: Africké století

Prezident, média a neziskovky zneužili vraždu Slovenský expremiér Robert Fico nejen o západní levici
Slovo design dnes nikoho neohromí SPECIÁL: Architektura & Design
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.