Zeman zhubl 15 kilo. Uvažuje o golfovém vozíku

"Jezte malé porce"

Zeman zhubl 15 kilo. Uvažuje o golfovém vozíkuNOVÉ
Prezident Miloš Zeman Foto:

FOTO: Jan Zatorsky

1
Domov

nel

Když se prezident Miloš Zeman nedávno po delší době ukázal na veřejnosti na agrosalonu Země živitelka, nešlo přehlédnout, že výrazně pohubl. V rozhovoru pro server Blesk.cz řekl, že je to v zásadě výsledek úpravy jídelníčku. O patnáct kilo lehčí se prý cítí lépe než před čtyřmi lety. Jediné, co ho trápí, je bolest v souvislosti s neuropatií nohy. Uvažuje proto o užívání golfového vozíku, jako to již několikrát udělal.

„Nejsou tak zatíženy klouby, oběhový systém a představte si, že jdete od řezníka a nesete patnáct kilo masa,“ komentoval Zeman svůj úbytek váhy v rozhovoru. Doporučil jíst malé porce. 

Trápí ho ale bolavá noha, proto uvažuje o golfovém vozíku, který už několikrát použil, ale kolečkové křeslo odmítá. V golfovém vozíku byl k vidění na nedávné Zemi živitelce v Českých Budějovicích. Ale to jsem použil už před rokem, kdy si toho nikdo nevšiml. Stejně tak, jako golfový vozík použil Donald Trump a nebo já nedávno v Číně,“ uvedl Zeman. 

Při květnové návštěvě Číny mu okolí muselo často pomáhat při chůzi a při společné fotografii státníků na summitu k Hedvábné stezce na něj ostatní politici museli čekat, než ho na místo vozík dopravil. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček tehdy uvedl, že za únavu může náročný program. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Lékařské konzilium v minulosti Zemanovi nedoporučilo pití tvrdého alkoholu, na což ale prezident nedbá, například na Zemi živitelce ochutnával slivovici. Není to ojedinělý prohřešek, člověk má vychutnávat všechny radosti života. Zejména, když vzhledem k mému věku mi některé přirozené radosti života ubyly,“ uvedl. 

V českém bazénu není důvod pro arabské oblečení

Prezident se také vyjádřil k problematice plavacích úborů muslimek. Je proti tomu, aby se v českých bazénech koupaly ženy v burkinách. Když to jsou české bazény, není důvod k arabskému oblečení. Kdyby česká žena v bikinách jela do nějaké arabská země, také by podle Zemana nedopadla dobře.

„Nikdy nevíte, z hlediska elementární hygieny, co v těch textiliích může být za svinstvo,“ reagoval na kauzu čestlického akvaparku. Poté co se na internetu objevila fotka koupajících se muslimek, někteří lidé se začali na sociálních sítích pohoršovat nad oděvem muslimských žen. Společnost, která koupaliště provozuje, ve svém vyjádření ženy podpořila.

„Jsou ženy, které by měly být zahaleny co nejdůkladněji,“ rozvedl kauzu dál Zeman. „A pak jsou dívky, kde bych jim tu burkinu strhl,“ dodal s tím, že to platí pro jakékoliv ženy, nejen muslimky. Záleží na fyzických proporcích, jedná se podle něj o „realistické řešení“. 

Čtěte také: Zeman: Načasování kauzy Čapí hnízdo je provokace, chci věřit, že za tím není Chovanec