Sedmero krkavců přilétá na česká plátna

Pozvánka do kina

Sedmero krkavců přilétá na česká plátnaNOVÉ 1
Panorama

Monika Zavřelová

První parné letní červnové dny jsou tady a česká kina nabízí nejen stinné útočiště, ale také solidní nabídku filmových premiér. Na plátna míří pohádka režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců, komedie s Al Pacinem Špion nebo dokument Dior a já - unikátní vhled do fungování jednoho z nejslavnějších oděvních domů. Samozřejmě nechybí ani horor, třetí díl série populární série Insidious, který se tentokrát vrací na samotný začátek svého příběhu.

Sedmero krkavců

Klasická pohádka Boženy Němcové v režii Alice Nellis s Martou Issovou v hlavní roli staví klasický příběh o síle a vytrvalosti mladé dívky toužící zachránit svých sedm bratrů do nového, osvěžujícího světla. Nejen díky výborným hereckým výkonům hlavních protagonistů, ale také díky působivé výpravné hudbě jednoho ze zakladatelů skupiny Elán Vašo Patejdla a unikátním dronovým záběrům tatranských hor.

Pohádka / Fantasy
Česko / Slovensko, 2015, 97 min
Režie:
 Alice Nellis
Scénář: Alice Nellis
Hrají: Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil ml., Zuzana Bydžovská a další

Hodnocení ČSFD.cz: 65 %

Druhá míza (Danny Collins)

Ztroskotaný muzikant na cestě za sebepoznáním. Al Pacino v roli bývalé hvězdy Dannyho Collinse objevuje dopis, který mu kdysi poslal John Lennon. „Zůstaň věrný sám sobě. Zůstaň věrný své hudbě,“ stojí v něm. A právě tato mistrova slova Dannyho vedou k životní reflexi a rozhodnutí vydat se za svou ztracenou rodinou. Film je inspirovaný skutečnou událostí.

Komedie / Drama
USA, 2015, 106 min
Režie:
 Dan Fogelman
Scénář: Dan Fogelman
Hrají: Al Pacino, Melissa Benoist, Jennifer Garner, Michael Caine, Josh Peck, Annette Bening a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,4/10

Dior a já (Dior and I)

Pohádkové róby, krásné dívky a tvrdá práce. To všechno zachycuje dokument Dior a já, který se točí kolem příběhu nového uměleckého ředitele oděvního domu Dior Rafa Simonse a jeho cesty k první vlastní haute couture kolekci. Ve filmu se objeví slavné hollywoodské herečky Jennifer Lawrence nebo Sharon Stone.

Dokumentární
Francie, 2014, 89 min
Režie:
 Frédéric Tcheng
Scénář: Frédéric Tcheng
Hrají: Marion Cotillard, Jennifer Lawrence, Sharon Stone

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,2/10

Insidious 3: Počátek (Insidious 3)

Třetí horor ze série Insidious se vrací zpět do minulosti a pojednává o událostech, které předcházely děsivým zážitkům, které trápí rodinu Lambertů. Třetí díl série je režisérským debutem Leigha Whannela, který se podílel na scénářích předchozích částí Insidious ale také na hororech Saw.

Horor
USA, 2015, 97 min
Režie: 
Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hrají: Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson, Dermot Mulroney, Stefanie Scott a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,7/10

Špion (Spy)

Když v boji zklamou všichni muži, přichází čas na ženu. Nejde ale o žádnou Laru Croft nebo Matu Hari. Do akce totiž přichází tuctová pracovnice CIA v podání Melissy McCarthy, kterou čeští diváci znají hlavně ze seriálu Gilmorova děvčata jako oblíbenou kuchařku Sookie. Právě její hvězda v Hollywoodu v posledních letech stoupá kolmo vzhůru a potvrzují to i role ve filmech Ženy sobě nebo Miluj souseda svého.

Komedie
USA, 2015, 120 min
Režie:
 Paul Feig
Scénář: Paul Feig
Hrají: Jason Statham, Rose Byrne, Melissa McCarthy, Morena Baccarin, Jude Law a další

Hodnocení ČSFD.cz: 67 %
Hodnocení IMDb.com: 7,5/10

Slepá (Blind)

Co se stane, když člověk oslepne? Do tajů života slepé ženy se vydává režisér Eskil Vogt ve filmu Slepá, aby našel hranice mezi fantazií a realitou. To vše podává se sílou i absurdním humorem. Přesně jak je severské kinematografii vlastní.

Drama
Norsko, 2014, 96 min
Režie: Eskil Vogt
Scénář
: Eskil Vogt
Hrají: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali, Marius Kolbenstvedt a další

Hodnocení ČSFD.cz: 73 %
Hodnocení IMDb.com: 7,1/10