1 Fašistické reminiscence na Slovensku

Kotlebovský poslanec: Tiso je v nebi a je svatý

NOVÉ

Témata: ,

Poslanci extrémní slovenské strany Mariana Kotleby se po nedávném zvolení do parlamentu spíše vyhýbali otázkám na fašistický Slovenský stát. Jak ale píše Denník N, už se začínají osmělovat. Sice se neúspěšně pokusili prosadit minutu ticha za prezidenta slovenského fašistického státu Jozefa Tisa v den výročí jeho popravy, ale teď se jeden z poslanců nechal slyšet, že Tiso je v nebi.

„Myslím si, že Jozef Tiso je svatý, a že je v nebi,“ řekl poslanec ĽSNS Ondřej Binder. Podle Denníku N je Binder známý zejména tím, že roky neplatil svým dodavatelům ani státu, a parlamentu se nyní ozvali exekutoři, aby mu byly strženy peníze z platu.

Poslanci Kotlebovy strany opakovaně prohlašují, že Tiso zachraňoval židy. Ve skutečnosti za jeho vlády ze Slovenska vyvezli téměř 70 tisíc občanů židovského původu do koncentračních táborů a stát za ně nacistickému Německu i platil.

Čtěte také: Kdo je Marian Kotleba? Župan s hnědou minulostí a teď i poslanec


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.