Praha za poničené kabely v Blance platit nehodlá

Rozhodne se v pátek

Praha za poničené kabely v Blance platit nehodláNOVÉ 2
Domov
Filip Nachtmann
Sdílet:

Praha za poničené kabely v tunelovém komplexu Blanka platit nehodlá. Rozhodnutí o arbitráži kvůli tunelu ale radní v úterý odložili na pátek. Právě koncem týdne jim mají dodavatelé předložit dlouho očekávaný harmonogram prací. Teprve poté se podle náměstka pražské primátorky a radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) rozhodne, zda Praha půjde do dalšího soudního sporu.

„Dodavatelé na tunelu Blanka pod vedením IDS přislíbili, že v pátek předloží harmonogram. Tedy kdy dojde k finálnímu technickému řešení, výměně kabelů, dokončení zkoušek. Debatu o případném soudním sporu s firmou ČKD Praha DIZ tak necháme na pátek,“ řekl novinářům Dolínek.

Ten se nechtěl pouštět do spekulací, kdo výměnu kabelů, které v létě 2013 poškodila voda, zaplatí. Důležité podle něj je, že to nebude hlavní město. „Já jsem dodavatelům už minulý pátek oznámil, že mě to nezajímá, protože Praha to není. Takže oni si to bezesporu vyřeší mezi sebou,“ dodal náměstek s tím, že zcela zásadní je dostat z dodavatelů termíny: „Teď tam máme poničené kabely a nikdo se nemá k tomu, aby byly vyměněny.“

Poté, co musela Praha kvůli podmáčeným kabelům poněkolikáté odložit plánované otevření tunelového komplexu, to byl právě Dolínek, který nešetřil kritikou. Otevírání Blanky pro deník ECHO24.cz označil za frašku, v níž nechce dále pokračovat. Pravdou je, že stavba, která má vyjít na 37 miliard korun, má problémy opakovaně. A nechybí ani soudní spory.

Čtěte také: Blanka není reality show. Nechci v té frašce pokračovat, říká radní

Dolínkovu kritiku dodavatelů minulý týden přehlušila primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která dodavatelské firmy opakovaně označila za debily.

Více čtěte: Krnáčová k Blance: Kabely projektoval asi nějaký debil

Krnáčová přitvrzuje: Pražská politika je ‚spiknutí kokotů‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články