České byrokratické peklo

Sledování podnikatelů prosazované Andrejem Babišem skončí hned v několika případech u Ústavního soudu. Je pozoruhodné, kolik mu nejpopulárnější český politik věnuje energie. Daňové úniky tu jistě jsou, ale ještě nikdy se nikde neprokázalo, že by na ně zabíralo zrovna sledování podnikání. Kdyby chtěl ministr financí skutečně plnit státní pokladnu, a ne dělat dojem boje pro „zlodějině“, začal by daně čistit. Studie Světové banky Doing Business totiž ukazuje, že u nás stráví podnikatelé při placení daní ročně 405 hodin. To je daleko za civilizovaným světem. Hůř jsou na tom v Evropě jen Bulhaři se 423 hodinami a Bosna. Na Slovensku je to 188, v Německu 218 hodin. V Irsku, kde tradičně umí vybírat, 82 hodin. V chaosu se vždycky krade nejlépe.

Echo Media připravuje službu zaměřenou na mediální monitoring. Projekt, jehož spuštění se plánuje během ledna, bude zahrnovat i krátké autorské glosy na aktuální témata.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.