1 Magnát změnil názor

Bloomberg: Nebudu kandidovat, pomohl bych Trumpovi

, NOVÉ

Témata:

Miliardář a bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg dnes oznámil, že nebude kandidovat v listopadových prezidentských volbách v USA. Prohlásil, že zatím není připraven podpořit žádného z kandidátů na úřad hlavy státu, bude nicméně pokračovat ve vyzývání voličů, aby odmítli veškeré snahy o rozdělení společnosti.

Rozdělující kampaň podle něj vede hlavně dosavadní lídr mezi republikánskými uchazeči o kandidaturu Donald Trump.

Bloomberg svou kandidaturu na začátku února nevyloučil. V rozhovoru s deníkem Financial Times tehdy úroveň debaty během volební kampaně označil za „zoufale banální“ a za „urážku voličů“. A na dotaz, zda bude kandidovat, odpověděl, že „zvažuje všechny možnosti“.

Nyní se ale třiasedmdesátiletý miliardář rozhodl o prezidentské křeslo neucházet. Uvedl, že je zřejmé, že by nemohl vyhrát, a že by nechtěl svou kandidaturou riskovat, že tak usnadní výhru republikánům Donaldu Trumpovi či Tedu Cruzovi.  

Čtěte také: Magnát Bloomberg chystá kandidaturu na amerického prezidenta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.