2 KONEC PRIMÁTORKY?

Krnáčová krok od odvolání. Pražské ANO jí vyslovilo nedůvěru

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Předsednictvo pražské organizace hnutí ANO vyslovilo primátorce Adrianě Krnáčové nedůvěru. Zřejmě tak bude odvolána, protože už jí nedůvěřuje ani zastupitelský klub ANO. Serveru ECHO24.cz to potvrdil důvěryhodný zdroj. Proti současné primátorce hlasovalo patnáct členů vedení pražské organizace ANO. Dva se zdrželi.

Čtěte také: Výměna Krnáčové? Bylo by to logické…

Podle zdroje ECHO24.cz se schůze neúčastnila šéfka pražské organizace ANO Radmila Kleslová. Zasedání řídil 1. místopředseda pražského ANO a zástupce starosty Prahy 8 Matěj Fichtner. Ten byl sice po zasedání opatrný, informace deníku ECHO24.cz ale v podstatě potvrdil.

„Dnes jsme skutečně probírali situaci v koalici, včetně personálního zastoupení a pozice primátorky. Pokud jde o její pozici, myslíme si, že by ji měla pražská organizace a krajská předsedkyně co nejdříve nějak řešit,“ řekl Fichtner deníku ECHO24.cz. „Více by k tomu asi měl říct šéf zastupitelského klubu ANO Michal Hašek. Je to věc klubu,“ dodal. Jestli předsednictvo o důvěře Krnáčové hlasovalo, nechtěl nijak komentovat.

Vaz Krnáčové zlomily spory, které radu rozkládají v posledních týdnech. Ty vygradovaly před několika dny, kdy radní ANO a ČSSD smetli ze stolu pražské stavební předpisy připravené náměstkem Matějem Stropnickým (SZ, Trojkoalice). V zastupitelském klubu ANO jsou tak dnes tři skupiny. První, menší, stále podporuje Krnáčovou, druhá se od ní odvrátila po problémech rady z posledních týdnů a třetí stojí dlouhodobě za šéfkou pražského ANO Radmilou Kleslovou.

A zatímco Stropnický situaci aspoň prozatím ustál, když se za něj v pondělí postavila Trojkoalice, Krnáčová zřejmě bude po debaklu na předsednictvu pražského ANO z vedení radnice odvolána. Tím spíš, že o ztrátě důvěry mluví oficiálně už i vedení klubu.

Čtěte také: Stropnický zůstává, Trojkoalice ho podržela. Zatím

„Měli jsme dnes krajské předsednictvo. Jednali jsme o průběhu klubu z minulého týdne. Musím říci, že krajské předsednictvo se shodlo s názorem klubu, že bohužel paní primátorka nadále důvěru klubu nemá. Důvodů byla celá řada. Projednávali jsme situaci poměrně dlouho a široce. Některé problémy se táhnou jako červená nit. Jeden z hlavních důvodů je velice špatná komunikace mezi klubem a paní primátorkou. Pro nedůvěru se vyslovila většina členů,“ řekl v pondělí severu Parlamentnilisty.cz šéf zastupitelů ANO Michal Hašek. Večer už měl vypnutý telefon.

Paradoxní je, že Krnáčová zatím dále zůstává ve vyjednávacím týmu hnutí ANO, který řeší kritickou situaci v koalici.

Krnáčovou by mohla nahradit její náměstkyně Eva Kislingerová. Tuto situaci minulý týden pro ECHO24.cz okomentovala i šéfka pražského ANO Radmila Kleslová. Připustila, že o této rošádě se v Praze mluví: „Tak ono je to logické. Paní Kislingerová je náměstkyní paní primátorky, byla naší dvojkou na kandidátce. Je to pro mě žena s obrovským morálním i profesním kreditem.“

Redakce ECHO24.cz se snažila zkontaktovat s Radmilou Kleslovou i nyní, aby okomentovala aktuální dění. Na dotazy však nereaguje.

,