1 Lavrov v OSN

Válečná hysterie kolem KLDR je cesta do záhuby, prohlásil Lavrov v OSN

NOVÉ

Témata: , ,

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval před válečnou hysterií kolem KLDR. Uvedl, že může vést ke katastrofě. Je to podle něj cesta do slepé uličky a k záhubě. V projevu na Valném shromáždění OSN doporučil světovému společenství vyřešit krizi pokojnou cestou podle návrhů Moskvy a Pekingu.

Lavrov pochválil prezidenta USA Donalda Trumpa, že ve svém úterním projevu v OSN odmítl diktát, který nesmí být vnucován cizím národům. „Pod těmito slovy se může podepsat každý,“ řekl. Obvinil nicméně NATO z oživování ducha studené války, rozšiřování svého vlivu na východ a vyvolávání protiruských nálad. V politice západních států podle Lavrova převládá hrubý nátlak v podobě jednostranně vyhlášených sankcí.

Sankční opatření, které vyhlásily Spojené státy proti Íránu, podle ruského ministra přímo ohrožují jadernou smlouvu, kterou světové mocnosti s Teheránem uzavřely. „Je to neoprávněné a podkopává to kolektivní charakter mezinárodního úsilí,“ prohlásil.

Situace v Sýrii v Moskvě podle Lavrova vyvolává opatrný optimismus. Vznikají podmínky pro dialog vlády s opozicí a pro obnovu svrchovanosti Sýrie. Případy chemických útoků v regionu by měly být podrobeny pečlivému vyšetřování „bez pokusů manipulovat OSN“, řekl ruský ministr. Dodal, že Moskva vyzývá k urychlenému vyslání humanitární pomoci do osvobozených syrských regionů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Lavrov účastníky všeobecné rozpravy informoval, že jeho země hodlá na nynější schůzi Valného shromáždění OSN otevřít diskusi o boji s kybernetickou zločinností a útoky hackerů.

Čtěte také: Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.