1 Mapa kandidátů do PS

Unikátní mapa kandidátů do sněmovny podle jejich bydliště. Podívejte se

, NOVÉ

Témata:

Odkud jsou kandidáti ucházející se v říjnových sněmovních volbách o čtyřletý mandát poslance? Na to odpovídá nová unikátní mapa, kterou vytvořil Daniel Kerekes z POLITICALCONSULTING.SK. Použil přitom informace z veřejně dostupných dat o bydlištích jednotlivých kandidátů.

Na barevné mapě je možné nalézt všechny kandidáty do Poslanecké sněmovny ČR, kteří se budou o čtyřleté mandáty ucházet v říjnových volbách. Politici jsou umístěni přesně do míst, kde bydlí, respektive, kde mají nahlášené trvalé bydliště.

Po najetí kurzorem myši na jednotlivé barevné body se zobrazí jméno kandidáta a jeho strana a také číslo, které na dané kandidátce politik má. Pod tím se taktéž zobrazí věk kandidáta a povolání. Uchazeči o poslanecké mandáty jsou rozděleni podle politických stran. Každá má svou vlastní, charakteristickou barvu.

Politickou mapu vytvořil Slovák Daniel Kerekes, který působí jako doktorand na Masarykově univerzitě v Brně, kde studuje politologii a zaměřuje se na volební geografii. „Mapu jsem vytvořil, protože mě to baví. Podobným projektům se věnuji už několik let. Vytvoření mapy mi trvalo přibližně osm hodin,“ řekl deníku Echo24 Kerekes.

Kerekes provozuje vlastní web POLITICALCONSULTING.SK a zaměřuje se na politickou konzultaci a marketing. Studoval také politologii v Prešově a obchodní podnikání v Bratislavě.

Čtěte také: Ještě do voleb projednáme zajišťovací příkazy, slíbil Sobotka

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.