1 Mapa kandidátů do PS

Unikátní mapa kandidátů do sněmovny podle jejich bydliště. Podívejte se

, NOVÉ

Témata:

Odkud jsou kandidáti ucházející se v říjnových sněmovních volbách o čtyřletý mandát poslance? Na to odpovídá nová unikátní mapa, kterou vytvořil Daniel Kerekes z POLITICALCONSULTING.SK. Použil přitom informace z veřejně dostupných dat o bydlištích jednotlivých kandidátů.

Na barevné mapě je možné nalézt všechny kandidáty do Poslanecké sněmovny ČR, kteří se budou o čtyřleté mandáty ucházet v říjnových volbách. Politici jsou umístěni přesně do míst, kde bydlí, respektive, kde mají nahlášené trvalé bydliště.

Po najetí kurzorem myši na jednotlivé barevné body se zobrazí jméno kandidáta a jeho strana a také číslo, které na dané kandidátce politik má. Pod tím se taktéž zobrazí věk kandidáta a povolání. Uchazeči o poslanecké mandáty jsou rozděleni podle politických stran. Každá má svou vlastní, charakteristickou barvu.

Politickou mapu vytvořil Slovák Daniel Kerekes, který působí jako doktorand na Masarykově univerzitě v Brně, kde studuje politologii a zaměřuje se na volební geografii. „Mapu jsem vytvořil, protože mě to baví. Podobným projektům se věnuji už několik let. Vytvoření mapy mi trvalo přibližně osm hodin,“ řekl deníku Echo24 Kerekes.

Kerekes provozuje vlastní web POLITICALCONSULTING.SK a zaměřuje se na politickou konzultaci a marketing. Studoval také politologii v Prešově a obchodní podnikání v Bratislavě.

Čtěte také: Ještě do voleb projednáme zajišťovací příkazy, slíbil Sobotka

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.