Udělala to naschvál? Diváci řeší ‚hajlování‘ novinářky podporující Trumpa

Udělala to naschvál? Diváci řeší ‚hajlování‘ novinářky podporující TrumpaVIDEO UVNITŘ
Svět

Prezidentské volby v USA

jh Echo24

Rozhlasová moderátorka, spisovatelka a politická komentátorka Laura Ingrahamová se postarala o poprask na sociálních sítích svým vystoupením na sjezdu Republikánské strany. Na závěr svého příspěvku totiž udělala gesto, které se nijak nelišilo od nacistického hajlování.

Ingrahamová ve středu vystoupila na podporu Donalda Trumpa, který předchozí den získal oficiální nominaci od Republikánské strany na prezidentského kandidáta.

Svůj proslov však zakončila nešťastným gestem, než začala mávat obecenstvu. Na twitteru se vzápětí začaly množit komentáře, které si začaly z jejího „pozdravu“ utahovat. A spekulovat, zda to moderátorka udělala naschvál.

„Opravdu se tohle právě stalo? Laura Ingrahamová na republikánském sjezdu předvedla nacistický pozdrav,“ napsal jeden uživatel s vypovídající fotografií.

Laura Ingrahamová předvedla nacistický pozdrav na republikánském sjezdu. To nebylo zamávání. Bylo to záměrné,“ uvedla jiná uživatelka.

Další uživatel uvedl, že na sjezdu došlo k dalšímu plagiátu. Narážel tak na předchozí proslov Trumpovy ženy Melanie, která měla část své řeči okopírovat od první dámy USA Michelle Obamové.

Sama Ingrahamová zareagovala tweetem, kde se snažila nechtěnou pozornost přesunout na Trumpovu rivalku Hillary Clintonovou. Na koláži fotografií, které moderátorka zveřejnila, je Clintonová zachycena se stejným gestem, na jednom snímku je kandidátka přirovnávaná dokonce k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi.

Čtěte také: Projev Trumpovy manželky prý není plagiát, ale „nevinná chyba“

Související články