Projev Trumpovy manželky prý není plagiát, ale „nevinná chyba“

PROJEV MANŽELKY DONALDA TRUMPA

Projev Trumpovy manželky prý není plagiát, ale „nevinná chyba“NOVÉ
Donald Trump se svojí manželkou Melánií. Foto: FOTO: Shutterstock.com.
Svět

lie Echo24

Projev manželky Donalda Trumpa Melanie Trumpové na sjezdu americký republikánů v Clevelandu nebyl plánovaně opsán od projevu Michelle Obamové z roku 2008. Uvedla to Meredith McIversová, členka realizačního týmu Donalda Trumpa, která připravila projev pro Trumpovou. Prý si jen nezkontrolovala 8 let starou řeč Obamové, které se Trumpové projev nápadně podobá. Republikánskému kandidátovi na prezidenta USA nabídla rezignaci. Trump ji odmítl, informovala agentura AP.

Čtěte také: VIDEO: Vykradla Trumpová projev Obamové?

McIverová vysvětluje chybu tak, že si během sepisování projevu s Trumpovou dělala poznámky z pasáží textu Obamové. Ty se poté nedopatřením dostaly do finální verze. „Nezkontrolovala jsem si projev paní Obamové. Je to má chyba, cítím se hrozně, protože jsem Donaldovi a Melánii způsobila potíže, stejně tak paní Obamové. Nechtěla jsem nikoho poškodit,“ kála se McIverová, členka realizačního týmu Trumpa.

Čtěte také: Trump se stal oficiálním kandidátem republikánů na prezidenta

Ačkoliv podezření na opsání dřívějšího projevu Obamové způsobilo velký rozruch, Trump se k situaci postavil shovívavě. „Nabídla jsem svou rezignaci panu Trumpovi a jeho rodině, byla ale odmítnuta. Pan Trump mi řekl, že lidé dělají nevinné chyby, ze kterých se pro příště poučíme,“ citovala agentura AP McIverovou. Ta se závěrem omluvila za hysterii, kterou její chyba způsobila.