Jeden močil na hřišti. Opilí rozhodčí po ostudě ztratí licence

Zápas z nejvyšší soutěže

Jeden močil na hřišti. Opilí rozhodčí po ostudě ztratí licenceNOVÉ 2
Domov

bp Echo24

Fotbaloví rozhodčí, kteří si uřízli ostudu kvůli tomu, že byli během středečního fotbalového utkání v Příbrami opilí, si už nezapískají. Marek Pilný a Jiří Jech jsou vyškrtnuti z listiny rozhodčích a přijdou o licenci pro sudího. Rozhodla o tom komise Fotbalové asociace České republiky. Jejich chování bude řešit také disciplinární komise, která je může zbavit i členství v asociaci.

Pilný byl v roli čtvrtého sudího mezi střídačkami, ale od začátku utkání Příbrami se Slavií se choval neobvykle. Těžko držel rovnováhu, padal a chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho proto pořadatelé násilím odvedli do budky u půlící čáry a tam ho hlídal bodyguard.

Pozornost upoutalo také chování brankového Jecha, který podle televizních záběrů močil na hřišti. Policisté potom provedli dechovou zkoušku, která skončila u Pilného pozitivním výsledkem. Jech zkoušku odmítl, ale posléze připustil, že pil alkohol.

„Zažil jsem toho ve fotbale hodně, ale tohle překonalo všechno. Mám povahu řešit věci diplomaticky, ale tentokrát jsme i já požádal prostřednictvím hlasování per rollam ostatní členy výkonného výboru o mimořádné hlasování, abychom dali podnět disciplinární komisi kvůli znevážení jména fotbalu,“ řekl novinářům předseda FAČR Miroslav Pelta.

Trest si vysloužili také ti, kteří incidentu s rozhodčími v podnapilém stavu nedokázali zabránit. Hlavní rozhodčí středečního utkání Emanuel Marek, asistenti Pavel Vlasjuk a Petr Caletka a druhý brankový sudí Ondřej Pechanec mají pozastavenou delegaci do konce sezony.

„Ti dva, co byli napití, pro nás už neexistují. A ti, co tomu nezabránili, jsou dočasně vyřazeni z listiny a musí se modlit, jestli se na podzim objeví na listině,“ dodal Pelta.

Čtěte také: Ligový rozhodčí byl během zápasu zřejmě opilý

Nemodlete se nám na fotbale, varují v Nice muslimy