Sobotku přišlo podpořit 80 lidí. Ovčáček se tomu vysmívá

HRADNÍ MLUVČÍ KOMENTUJE

Sobotku přišlo podpořit 80 lidí. Ovčáček se tomu vysmíváNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Foto: Echo24
Domov

vb Echo24

Na demonstraci na podporu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi se nedaleko úřadu vlády sešlo 60 až 80 lidí. Další desítky se údajně nemohly akce zúčastnit, protože policie odřízla přístup před Strakovu akademii z Klárova kvůli možnému střetu s jinou skupinou demonstrantů, kteří protestovali proti imigrační politice kabinetu. Nízkého počtu demonstrantů využil hradní mluvčí Ovčáček, který se premiéru Sobotkovi vysmál.

„Přišli jsme podpořit premiéra v jeho politice, která je proti vlně populistické xenofobie. Také reagujeme na nenávistné demonstrace, které se dnes v Praze konají,“ uvedl jeden z organizátorů demonstrace nazvané Demonstrace Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu na podporu premiéra Bohuslava Sobotky Tomasz Peszynski.

Premiéra Sobotku přišlo před Úřad vlády podpořit podle odhadů 60 až 80 lidí. Toho se hned chytil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který zprávu o protestech sdílel na svém Facebooku s jízlivou poznámkou: „Výborně, příznivci pana premiéra už jsou kompletní.“

Demonstranti před Úřadem vlády drželi transparenty s hesly „Ohrožené lidské hodnoty rozum a lidskost“, „Slunce není blbé“, „Stop šíření nenávisti“, „Stojíme za Sobotkou“ a mávali vlajkami ČR, USA, EU a NATO.

Podle jednoho z několika desítek policistů nahlásili příchod před sídlo vlády ve Strakově akademii i další skupiny demonstrantů a úkolem policie je, aby se jednotlivé tábory k sobě nepřiblížily, proto okolí úřadu uzavřeli. Na místě je kordon těžkooděnců a krouží nad ním policejní vrtulník.

Čtěte také: Poláci vytáhli červené karty. Kavárna je všude stejná, míní Ovčáček