Ostraha McDonaldu vykázala kojící ženu

Protest kojících matek

Ostraha McDonaldu vykázala kojící ženuUVNITŘ VIDEO 1
Svět

jm Echo24

Neobvyklý protest se udál v pondělí v maďarské metropoli. Restauraci McDonald‘s na hlavním budapešťském vlakovém nádraží obsadily desítky kojících matek na podporu jedné z nich, která byla před několika dny z fast foodu kvůli kojení vykázána. Ostraha tehdy argumentovala, že kojit dítě uvnitř restaurace je nepřípustné. 

Protest přilákal značnou pozornost médií. „Moje sestra šla v devět ráno do restaurace a vyhlédla si klidné místo, na kterém by nikoho nerušila. Navíc se ptala i servírky, která jí potvrdila, že je vše v naprostém pořádku,“ popsal incident pro BBC bratr vykázané ženy. „Když ale začala kojit, přišla ostraha a řekla jí, že to uvnitř restaurace není možné,“ dodal.

Poté se prý zaměstnanec ostrahy odebral za manažerem restaurace. Když se vrátil, znovu ji požádal, aby prostory opustila. Žena se posléze doma rozhodla zveřejnit událost na Facebooku, kde sesbírala značnou podporu lidí, včetně jiných kojících matek.

„V Maďarsku kojí na veřejnosti své děti jen velmi málo žen. Bojí se totiž, že budou obtěžovány nebo nařknuty z neslušnosti,“  řekla pro BBC Erika Schmidtová, matka tří dětí a členka nadace Rodný dům.

Restaurace McDonald‘s, kde k události došlo, je součástí Západního nádraží v Budapešti, které bylo postaveno v roce 1877 podle návrhu francouzského architekta Gustava Eiffela. Místní pobočka fastfoodového řetězce si tak drží pověst jednoho z nejkrásnějších na světě.

Čtěte také: V McDonald’s odmítli prodat jídlo bezdomovci. Teď se omlouvají