1 zajišťovací příkazy

Pilný se omluvil firmám, které zničila finanční správa. Za Janečkem ale nadále stojí

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , , ,

Ministr financí Ivan Pilný byl v úterý poslanci vyzván, aby odvolal ředitele finanční správy Martina Janečka. Pilný však za ním nadále stojí, zároveň se ale omluvil firmám, které finanční správa zničila. Píše ihned.

Ivan Pilný, který na ministerstvu financí nahradil svého stranického šéfa Andreje Babiše se překvapivě omluvil za mnohdy likvidační kroky finanční správy. „Je zřejmé, že pro některé firmy to znamenalo neoprávněnou likvidaci. Za to jsem se omluvil a snažíme se to minimalizovat,“ řekl Pilný pro Hospodářské noviny po jednání rozpočtového výboru.

Poslanci rozpočtového výboru si na svou včerejší schůzi pozvali jak Pilného, tak Janečka a grilovali je kvůli zajišťovacím příkazům. Po posledním zveřejněném odposlechu Babiše čelí bývalý ministr financí podezření, že finanční správu využíval k likvidaci svých politických oponentů.

Pilný obhajoval finanční správu argumentem, že jen devatenáct firem bylo odsouzeno neprávem. Na což předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura oponoval, že 37% není málo.

Samotný Janeček výzvy poslanců k odchodu odmítl. Ani ministr Pilný dle svých slov nevidí pro odvolání stávajícího ředitele žádné důvody. Celá „mediální štvanice“ vůči finanční správě se ministrovi zdá absurdní.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Poslanci žádají hlavu šéfa finanční správy. Kvůli zajišťovacím příkazům

,