1

Slovenská modelka jde za vraždu milionáře na 15 let do vězení

, NOVÉ

Témata: , ,

Slovenská modelka Mária Kukučová byla v úterý ve Španělsku odsouzena k 15 letům a šesti měsícům vězení za vraždu svého bývalého přítele, britského milionáře Andrewa Bushe. Informoval o tom španělský list El Mundo. Kromě trestu vězení rozhodl soud ve španělské Málaze, že šestadvacetiletá Kukučová musí rodině oběti zaplatit 200 000 eur (asi 5,4 milionu Kč).

Kukučová svého expřítele, s nímž se rozešla v listopadu 2013, zastřelila v dubnu 2014 v jeho vile v pobřežním městě Estepona na jihu Španělska. Osmačtyřicetiletý podnikatel se asi ve tři hodiny ráno právě vracel domů se svou novou přítelkyní, Ruskou Marijou Korotajevovou. Ta je v případu jediným očitým svědkem – viděla, jak obžalovaná v době vraždy vychází z domu, usmrcení milionáře však přítomna nebyla.

„Je mi to velmi líto, nechtěla jsem mu ublížit,“ tvrdila u soudu Kukučová, která na svého exmilence vystřelila tři rány. Slovenka původně tvrdila, že na Bushe vystřelila během prudké hádky v sebeobraně a jejím úmyslem nebylo ho zabít. Po činu utekla na Slovensko, kde se posléze dobrovolně přihlásila policii v Novém Mestě nad Váhom. Ve španělském vězení je od května 2014.

Čtěte také: Slovenská modelka zavraždila milionáře. Žárlila na Rusku

Kukučová se s Bushem seznámila v jeho klenotnictví v britském Bristolu, kde pracovala jako prodavačka. Jeho přítelkyní byla asi dva roky, vztah ale skončil půl roku předtím, než byl Brit zastřelen.

Kukučová byla od svého zadržení v roce 2014 a vydání Slovenskem do Španělska ve vyšetřovací vazbě. Většinu času strávila v přísně střežené věznici v Málaze, později ji přeložili do mírnější ženské věznice v Granadě.

,