5 Vinna, řekl soud

Slovenská modelka zavraždila milionáře. Žárlila na Rusku

, NOVÉ

Témata: ,

Devítičlenná porota soudu v Málaze na jihu Španělska v pátek uznala 26letou slovenskou modelku Máriu Kukučovou vinnou z dva roky staré vraždy jejího bývalého přítele, britského milionáře Andrewa Bushe. Informují o tom britská média. O výši trestu teprve rozhodne soudce. Prokuratura žádá 25 let vězení, rodina mrtvého by chtěla 27 let a odškodnění 200 000 eur (5,4 milionu korun).

Bush přišel o život ve své vile ve španělském pobřežním regionu Costa del Sol. V té době, v roce 2014, mu bylo 48 let. Podle obžaloby si Kukučová na bývalého klenotníka v domě počkala a zabila ho ze žárlivosti na jeho novou známost, Rusku Mariju Korotajevovou. Ta je v případu jediným očitým svědkem – viděla, jak obžalovaná v době vraždy vychází z domu, usmrcení milionáře však přítomna nebyla.

Slovenka tvrdila, že na Bushe vystřelila během prudké hádky v sebeobraně. Uvedla, že jejím úmyslem nebylo ho zabít.

Kukučová se s Bushem seznámila v jeho klenotnictví v britském Bristolu, kde pracovala jako prodavačka. Jeho přítelkyní byla asi dva roky, vztah ale skončil půl roku předtím, než byl Brit zastřelen.

Kukučová byla od svého zadržení v roce 2014 a vydání Slovenskem do Španělska ve vyšetřovací vazbě. Většinu času strávila v přísně střežené věznici v Málaze, později ji přeložili do mírnější ženské věznice v Granadě.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.