Slovenská modelka zavraždila milionáře. Žárlila na Rusku

Slovenská modelka zavraždila milionáře. Žárlila na RuskuNOVÉ
Svět

Vinna, řekl soud

Echo24

Devítičlenná porota soudu v Málaze na jihu Španělska v pátek uznala 26letou slovenskou modelku Máriu Kukučovou vinnou z dva roky staré vraždy jejího bývalého přítele, britského milionáře Andrewa Bushe. Informují o tom britská média. O výši trestu teprve rozhodne soudce. Prokuratura žádá 25 let vězení, rodina mrtvého by chtěla 27 let a odškodnění 200 000 eur (5,4 milionu korun).

Bush přišel o život ve své vile ve španělském pobřežním regionu Costa del Sol. V té době, v roce 2014, mu bylo 48 let. Podle obžaloby si Kukučová na bývalého klenotníka v domě počkala a zabila ho ze žárlivosti na jeho novou známost, Rusku Mariju Korotajevovou. Ta je v případu jediným očitým svědkem – viděla, jak obžalovaná v době vraždy vychází z domu, usmrcení milionáře však přítomna nebyla.

Slovenka tvrdila, že na Bushe vystřelila během prudké hádky v sebeobraně. Uvedla, že jejím úmyslem nebylo ho zabít.

Kukučová se s Bushem seznámila v jeho klenotnictví v britském Bristolu, kde pracovala jako prodavačka. Jeho přítelkyní byla asi dva roky, vztah ale skončil půl roku předtím, než byl Brit zastřelen.

Kukučová byla od svého zadržení v roce 2014 a vydání Slovenskem do Španělska ve vyšetřovací vazbě. Většinu času strávila v přísně střežené věznici v Málaze, později ji přeložili do mírnější ženské věznice v Granadě.