Velký pražský srpnový kolaps: řidiči si postojí na magistrále, na Barrandově i v Krči

nové pražské uzavírky

Velký pražský srpnový kolaps: řidiči si postojí na magistrále, na Barrandově i v KrčiNOVÉ 2
Domov

Renáta Bohuslavová

Zatímco na začátku července nastal v Praze doslova kolaps na trase podél metra C, které devět dní nejezdilo, v srpnu to nebude o mnoho lepší. Komplikace se dají čekat na magistrále v srdci Prahy, v ulici K Barrandovu, na Evropské v Dejvicích i na Praze 4 ve Vídeňské ulici. Technická správa komunikací (TSK) navíc uzavírky oficiálně oznámí nejdříve týden dopředu.

„Zatím nemáme daný termín a může se stát, že se to posune. Jsou to tak klíčové komunikace, takže já o opravách vím až tak tři až pět dní předem. Může se stát, že třeba někde praskne voda a my to o rok odložíme,“ řekla pro Echo24 tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V plánu je oprava velmi vytížené Wilsonovy ulice, která by měla pokračovat i po prázdninách. Zásadní je také oprava ulice K Barrandovu. U obou komunikací by ale měla být zajištěna částečná průjezdnost. Největší problémy se dají očekávat ve Vídeňské na Praze 4, jejíž část by měla být úplně uzavřena. Veškeré uzavírky a práce zveřejňuje TSK na svých stránkách.

Plánované srpnové opravy

Wilsonova v úseku Hlávkův most – Bulhar, Praha 1
Ulice K Barrandovu, K Holyni, pražský okruh, Praha 5
Evropská, Praha 6 – Vlastina – Pražský okruh
Kunratická spojka 4. a 5. etapa, Praha 2 a 4 – Okružní křižovatka s ul. Vídeňská a okružní křižovatka s ul. Vídeňská – Libušská
Vídeňská, Praha 4 – K Výzkumným ústavům – K Zeleným domkům (úplná uzavírka)
Nábřeží Kapitána Jaroše, Praha 7 – Letenský tunel – Dukelských hrdinů

Z plánovaných oprav podle Liškové již začala ta na Evropské třídě. „Na Evropské budeme pracovat po malých částech a vždy zachováme dva jízdní pruhy, aby to tu dopravu zatížilo co nejméně. Práce nyní začínají u zastávky Dědina,“ doplnila Lišková.

Ačkoliv hlavní argument TSK, dopravního podniku i magistrátu je, že v létě je v Praze méně aut i obyvatel, a je to tak nejlepší doba na větší opravy, občané si na komplikace v dopravě hodně stěžují. „Uzavírky jsou dělány tak, aby to dopravu v Praze omezilo co nejméně. V létě se město vylidní, ale i tak uzavírky určité dopravní komplikace přináší,“ řekl serveru Echo24 mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Opravy jsou podle něj dopředu koordinována tak, aby vždy byla připravena objízdná trasa.

Řidiči si stěžují pořád

Největším problémem bylo v červenci desetidenní uzavření části metra C. Doprava mezi Florencí a Pražským povstáním na magistrále totálně zkolabovala. Problémy měli řidiči i v Náchodské ulici na Černém Mostě. Řidiči si však podle Liškové budou stěžovat pořád.

„Když neopravíme, tak si stěžují, že neopravujeme, když opravujeme, stěžují si, že opravujeme. Je pravda, že to na některých komunikacích bylo v červenci náročnější, ale doprava v Praze nekolabuje. Když už Praha stála, tak to bylo vinou dopravní nehody, ale není to větší problém než za běžného ročního provozu a je to srovnatelné s předchozími lety,“ dodala pro Echo24 Lišková.

Čtěte více: Děsivé léto v Praze. Městem neprojedete ani autem, ani MHD