Baníkovští ultras si šetří na právníky pro případ uvěznění

Příspěvky na problémy fanoušků

Baníkovští ultras si šetří na právníky pro případ uvězněníNOVÉ
Fanoušci Baníku Ostrava Foto:

Foto: FK Baník Ostrava (www.fcb.cz)

2
Domov

drb Echo24

Fanoušci fotbalového Baníku Ostrava, kteří si říkají Chachaři, žádají své členy o pravidelné měsíční příspěvky. Ty chtějí následně využít na právní služby v případě nenadálých situací či pobytů za mřížemi. Informovali o tom na svém webu.

Baníkovští Chachaři otevřeli transparentní účet a požádali všechny své členy, ale i příznivce, aby na něj posílali prostřednictvím trvalého příkazu alespoň 100 korun měsíčně.

Zdůvodňují to tím, že spolek potřebuje peníze na nenadálé právní výdaje v případě, že by se nějaký z jeho členů dostal do střetu se zákonem. Chachaři dosud výběr peněz potřebných na právní pomoc organizovali vždy až v době, kdy to bylo potřeba. Tomu nyní chtějí zabránit a byli by rádi, aby měli finance k dispozici okamžitě.

Podle spolku sdružujícího některé fanoušky Baníku Ostrava stojí právní služby nemalé peněžní prostředky, kterých ne vždy mají dostatek. Příspěvek na případné právní služby budou však poskytovat pouze těm členům, kteří budou na transparentní účet aktivně přispívat.

Fanoušci Baníku Ostrava jsou známí tím, že navštěvují fotbalové zápasy svého oblíbeného klubu ve velice hojném množství. Jejich výjezdy na stadiony soupeřů napříč republikou pak bývají velké a někdy pro ně bývají vypravovány i zvláštní vlakové soupravy.

Část fanoušků se však již několikrát dostala do střetu se zákonem a byla vyšetřována policií. Jeden z posledních problémových výjezdů se odehrál v březnu tohoto roku, kdy se vypravili fanoušci Baníku na zápas do Opavy, na nějž však měla vstupenky jen část z nich. Ti, kteří je neměli zakoupené, pak působili v Opavě značné výtržnosti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Fotbalová asociace má problém. Dotace nepřišly a dluží 25 milionů