Řezník proti Babišovi. Odpůrci online pokladen jdou do ulic

Řezník proti Babišovi. Odpůrci online pokladen jdou do ulicNOVÉ
Domov

Demonstrace u úřadu vlády

oj Echo24

Na Facebooku se šíří iniciativa odpůrců elektronické evidence tržeb, kteří zvou ve středu na demonstraci k Úřadu vlády. Akci, kterou pořádá Strana svobodných občanů, podpoří i dlouhodobý kritik Babišových registračních pokladen řezník Pavel Havlíček. Havlíček se pak ve čtvrtek střetne s Andrejem Babišem v duelu na ČT.

Vláda má ve středu 3. června projednávat návrh zákona o elektronické evidenci tržeb, který zavádí povinné registrační pokladny. Proto na tento den svolávají Svobodní a obecně odpůrci tohoto návrhu ministra financí Andreje Babiše demonstraci.

„Vyzýváme všechny ty, kteří chtějí v naší zemi zachovat svobodné podnikání, svobodnou společnost, a zabránit oligarchizaci naší republiky, aby se připojili k demonstraci proti zavedení elektronické evidence tržeb, tedy povinným registračním pokladnám,“ uvádí strana na facebookové stránce události.

Akci naplánovali Svobodní na půl dvanáctou na pražském Klárově, následně se přítomní přesunou před nedaleký Úřad vlády. Protest konkrétně organizuje iniciativa Svobodných proti EET s názvem Už žádné klacky pod nohy. Účast na demonstraci potvrdil Petr Mach, stranu odpůrců podpoří i známý kritik Babišových návrhů nejen o pokladnách řezník Pavel Havlíček.

„Přijďte na demonstraci proti zavedení EET, přijďte na demonstraci proti zavedení špiclování, povinného prokazování něčeho, co je nám zaručeno Základní listinou práv a svobod,“ napsal Havlíček na svůj Facebook. „Babiš si jde přes naše mrtvoly jen pro další miliardu na nový a krásný velký šperk pro Moničku,“ dodal podnikatel.

 

Před několika minutami jsem dokončil telefonní hovor s produkcí pořadu „Máte slovo“ Michaely Jílkové.Jsem zván na č…

Posted by Řeznictví u Pavlíka on Monday, June 1, 2015

Havlíček je na internetu známý svou otevřenou kritikou reforem ministra financí, které dlouhodobě označuje zejména pro malopodnikatele za likvidační. Pavla Havlíčka si pro jeho postoj pozvala Česká televize do čtvrtečního pořadu Michaely Jílkové Máte slovo. „A zatímco Andrejovi platím armádu radilů a odborníků, jak se vypořádat s řezníkem, zatímco i já také platím jeho armádu PÍ ÁR odborníků, tak já musím makat na vydělání těch pár šušňů, ze kterých mu právě ty chytrolíny platím. Já si vlastně platím svého protivníka. To je dobrý, ne,“ dodal Havlíček.

Čtěte také: Bez elektronické evidence tržeb budou vyšší daně, varuje ministr financí

Pravda o EET? Živnostníkům jde tahle vláda po krku

Související články