Hackeři napadli Bundestag skrze reklamu na webu Jerusalem Post

ÚTOK HACKERŮ

Hackeři napadli Bundestag skrze reklamu na webu Jerusalem PostNOVÉ
Budova Bundestagu v Berlíně Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

bp Echo24

Neznámí hackeři napadli síť německého parlamentu prostřednictvím webových stránek izraelského deníku The Jerusalem Post. Podle německých i izraelských úřadů se podařilo hrozbu zvládnout brzy, ale útok se dotkl nejméně deseti politiků z různých stran. Hackeři napadli Bundestag sice už v lednu, ale úřady o něm informovaly až ve středu po dokončení analýzy. Informoval o tom list Haaretz.  

Hackeři útok provedli tím způsobem, že se jim podařilo zmanipulovat reklamní upoutávky na izraelském listu. Když na ně čtenář klikl, byl přesměrovaný na škodlivé stránky. Nicméně německým úřadům se podařilo odhalit útok brzy i proto, že si speciální software zaznamenal „podezřelou aktivitu“.

K vážnému narušení nedošlo, jak potvrdil německý Federální úřad pro informační bezpečnost (BSI). „BSI nenašel na síti Bundestagu žádný škodlivý software, ani infekci,“ uvedl úřad. Hrozbu se podařilo eliminovat i díky spolupráci s izraelskou stranou. 

„Web The Jerusalem Post byl napaden v lednu cizími hackery. Okamžitě jsme přijali opatření a společně s izraelskými odborníky na kybernetickou bezpečnost jsme neutralizovali hrozbu,“ sdělil izraelský deník. Zároveň důrazně odmítl, že by měl s hrozbou něco společného.

Bližší informace o útočnících nebo jejich motivu ale média neuvádějí.  

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zeman opět světový. Dětská pornografie v jeho počítači budí zájem zahraničí