Slíbená princezna překvapila svou trapností

Slíbená princezna překvapila svou trapností 1
Politická aréna
Tomáš Zdechovský
Sdílet:

Když jsem četl na stránkách českých médií o tom, že bude na Vánoce uvedena pohádka Slíbená princezna, celkem jsem se na ni těšil. Po jejím zhlédnutí si však kladu otázku, zda si z nás Česká televize udělala legraci nebo nás zkouší, co ještě vydržíme.

Čtěte také: Odpad? Slíbená princezna měla sledovanost, ale na webu to schytala

Měla to být podle Blesku „pohádka plná dobrodružných a humorných prvků s vtipnými dialogy.“ Bohužel reklama byla opět lepší než výsledek. Slíbená princezna je slabá pohádka, rádoby si hrající na modernu a s obsazením mnohdy připomínajícím travesti show. Pokud někdo čekal, že Slíbená princezna bude opravdu vánočním pro dárkem diváky, asi se šeredně zmýlil.

Trapná úroveň hospodských dialogů, hloupý a v mnohých ohledech nekompaktní scénář a nevýrazné herecké obsazení prostě z pohádky udělalo spíše trapnou parodii na Zlatovlásku smíchanou s prvky Pirátů z Karibiku, Desperada a filmu Hvězdný prach. Po prvních minutách si musel každý z diváků klást otázku, proč platit koncesionářské poplatky?

Celkem jsme se s rodinou těšili, jak se na Vánoce podíváme na nové pohádky. Naladili jsme se pohádkou Andělem Páně 2 v době adventní a ani nás dopředu nevarovala Mirka Spáčilová svými vychvalujícími komentáři o trhlé pohádce (ty přišly až poté). Prostě sedíte a nestačíte se divit nad tím, že vám někdo 25. prosince servíruje tento rádoby vtipný středoškolský film, který nebaví ani děti, ani dospělé.

Asi někomu přijde v pohádce vtipná střelba z kulometu, řevu, násilí a neustále vulgarity. Ale podle reakcí dětí, které opouští obyvák po deseti minutách bych řekl, že spíše ne. Ne, nejsem ani puritán, ani staromilec. Ale pohádce Slíbená princezna chyběla nadsázka a schopnost ukázat něco více, než stále nádherný dekolt Jitky Čvančarové. Posledních patnáct minut bylo ve filmu naprosto zbytečných.

Po včerejším odvysílání pohádky Slíbená princezna se objevilo její hodnocení na ČSFD na úrovni 18 procent, aby se dnes zvýšilo na 21 procent. Možná řada lidí dodatečně poznala nádheru a přednost tohoto „díla“. Ale já bohužel zatím ne. A podle ohlasů nebudu ve svém hodnocení osamocen.

Přeji hezký den a veselou mysl.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články