Odpad? Slíbená princezna měla sledovanost, ale na webu to schytala

Kontroverzní pohádka

Odpad? Slíbená princezna měla sledovanost, ale na webu to schytalaNOVÉ 1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Druhou vánoční pohádku si nenechalo ujít téměř 1 900 tisíc diváků. Premiérovou pohádku Slíbená princezna, kterou na Boží hod vysílala Česká televize, sledovalo 1 899 tisíc dospělých diváků a dětí. Ve skupině 4+ tak dosáhla Slíbená princezna, kterou režisér Ivan Pokorný natočil podle scénáře Ivy Procházkové napsaného na motivy klasické Zlatovlásky, podílu na publiku 37,92 %.

Nicméně navzdory velké sledovanosti se divákům asi příliš nezamlouvala. Podle hodnocení na serveru ČSFD dosáhl film pouhých 21 %. Hlasovalo přitom 2158 lidí. A mezi komentáři se místo obligátních hvězdiček skví dost často slovo „odpad!“.

Čtěte také: Slíbená princezna překvapila svou trapností

„Hypochondrický pasák a bordelmamá Čvančarová provozují na Jadranu laciný vykřičený dům a o jednu jejich kněžku lásky, jejíž nos je mimochodem největším útesem na ostrově, projeví zištný zájem dva...no dejme tomu muži. Dobro(slabo)myslný sluha rozumějící řeči zvířat a jakýsi klon hastrmana a Jacka Sparrowa. Do toho proběhne nějaká polní chirurgie, burácejí kytarové grify, piráti pálí z těžkých kulometů, rybářka má na sobě legíny z vietnamské tržnice a zvířata promlouvají jazykem youtuberů.. Dá se pochopit, že přetrvávající neschopnost stvořit klasickou poetickou pohádku vede k podobným experimentům s postmodernou (viz. Prušinovského Kdyby byly ryby), ale tohle byla prachsprostá, konsternující sračka. Dejme stranou, že Karel Jaromír v hrobě překonává rychlost částic v ženevském urychlovači a položme si otázku. Jaká kvalifikace je potřeba na místo kreativního producenta v ČT? Nedostatek kreativity? Vědět kdy a komu provést felaci? Závislost na psychotropních látkách? Lze se po takových dílech divit zoufalému pocitu koncesionáře, že jej každý měsíc navštěvuje pirát Ocradé..?“ píše třeba uživatel Gilmour93.

Marigold napsal: „Přehled kurvích krojů, chemlonových paruk a středoškolských skečů. Hlavouni z ČT musí sjíždět kilometrový lajny magnesia, když pak tohle označí za české Piráty z Karibiku.“

Nebo Radek99: „Tak tohle byl opravdový úlet! Chápu, že dosáhnout požadované světové úrovně televizní tvorby si vyžaduje jít cestou experimentu, ale toto? Dno televizní umělecké tvorby bylo nalezeno, teď už se tedy jen odrazit… Pohádkové Waterloo po česku...“

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články