Muslimské dívky se musí účasnit lekcí plavání. I s chlapci, rozhodl soud

Rozhodnutí soudu

Muslimské dívky se musí účasnit lekcí plavání. I s chlapci, rozhodl soudNOVÉ 1
Svět

pf Echo24

Muslimské studentky v Německu se musí i nadále účastnit povinných lekcí plavání a to včetně smíšených hodin dívek s chlapci. Soud v Karlsruhe stávající praxi potvrdil, když zamítl stížnost jedenáctileté žačky, podle které jsou tyto lekce v rozporu s islámem, píše deník The Guardian.

Rodiče muslimky žádali o to, aby byla jejich dcera vyloučena z hodin plavání z náboženských důvodů. Jedenáctiletá studentka argumentovala tím, že i při nošení celotělových plavek jsou jí v bazénu vidět křivky těla, což je podle ní zcela v rozporu s její vírou.

Poté, co stížnost zamítla řada nižších německých soudů, putovala celá věc až k ústavnímu soudu v Karlsruhe. Tribunál však i v tomto případě dívce nevyhověl. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že argumentace týkající se burkin není pravdivá. Islám prý navíc nijak striktně nevymezuje oblečení vhodné pro různé situace v životě věřících.

Německo se dlouhodobě potýká s problémy integrace muslimů do společnosti, celou řadu otázek vyvolává i způsob jejich oblékání. Kancléřka Angela Merkelová v úterý na sjezdu své strany CDU dokonce ve snaze zmírnit napětí ve společnosti navrhla částečný zákaz nošení burek, tedy pokrývek hlavy zakrývajících tvář muslimek.

Čtěte také: Nová tvář Merkelové: Úplné zahalování obličeje by mělo být zakázané

Francouzský soud zrušil zákaz burkin. Města ho odmítají respektovat