1 Rozhodnutí soudu

Muslimské dívky se musí účasnit lekcí plavání. I s chlapci, rozhodl soud

, NOVÉ

Témata: , , ,

Muslimské studentky v Německu se musí i nadále účastnit povinných lekcí plavání a to včetně smíšených hodin dívek s chlapci. Soud v Karlsruhe stávající praxi potvrdil, když zamítl stížnost jedenáctileté žačky, podle které jsou tyto lekce v rozporu s islámem, píše deník The Guardian.

Rodiče muslimky žádali o to, aby byla jejich dcera vyloučena z hodin plavání z náboženských důvodů. Jedenáctiletá studentka argumentovala tím, že i při nošení celotělových plavek jsou jí v bazénu vidět křivky těla, což je podle ní zcela v rozporu s její vírou.

Poté, co stížnost zamítla řada nižších německých soudů, putovala celá věc až k ústavnímu soudu v Karlsruhe. Tribunál však i v tomto případě dívce nevyhověl. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že argumentace týkající se burkin není pravdivá. Islám prý navíc nijak striktně nevymezuje oblečení vhodné pro různé situace v životě věřících.

Německo se dlouhodobě potýká s problémy integrace muslimů do společnosti, celou řadu otázek vyvolává i způsob jejich oblékání. Kancléřka Angela Merkelová v úterý na sjezdu své strany CDU dokonce ve snaze zmírnit napětí ve společnosti navrhla částečný zákaz nošení burek, tedy pokrývek hlavy zakrývajících tvář muslimek.

Čtěte také: Nová tvář Merkelové: Úplné zahalování obličeje by mělo být zakázané

Francouzský soud zrušil zákaz burkin. Města ho odmítají respektovat

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.