1 kontroly kvůli migrantům

Evropská unie nařídila Švédsku ukončit hraniční kontroly

, NOVÉ

Témata: , ,

Evropská unie nařídila Švédsku, aby do poloviny listopadu ukončilo hraniční kontroly, které zavedlo kvůli uprchlické krizi. Podle Evropské unie už pominuly důvody, kvůli kterým byly zavedeny, a vyplývá to z evropské legislativy. Informaci přinesl švédský server local.se.

Kontroly, ke kterým vedle Švédska přistoupilo v roce 2015 i několik dalších schengenských zemí včetně Německa či Rakouska, jsou uplatňovány na základě výjimky. Platnost dosavadní výjimky skončí 11. listopadu.

Na tiskové konferenci v Bruselu komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos také odmítl rozšíření hraničních kontrol mezi Švédskem a Dánskem.

„Rozšíření nebude. Všechny kontroly hranic skončí do dvou měsících. Důvody pro udělení [dalšího rozšíření] již neexistují,“ tvrdí Avramopoulos.

Kontroly byly v listopadu 2015 zavedeny pouze na šest měsíců, následně byly ale prodlužovány. Podle pravidel EU může být ale opatření prodlužováno maximálně třikrát. Třetí prodloužení vyprší právě v listopadu.

Čtěte také: Švédskou novinářku zabil na ponorce poklop. Byla to nehoda, tvrdí obviněný vynálezce

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.