Kam kráčí Česko? Co si myslí Höschl, Pithart, Halík a spol.

Pohled předních intelektuálů

Kam kráčí Česko? Co si myslí Höschl, Pithart, Halík a spol.UNIKÁTNÍ SÉRIE 1
Homepage

Echo24

Právě začínáme. Startujeme v Týdeníku Echo sérii textů od předních osobností, které hledají odpověď na otázky: Kam kráčí česká společnost? A opravdu se mění? Nenastává tu soumrak hodnot? Nezapomínáme až příliš snadno na všechno dobré, co přinesl listopad 1989? A stojíme vůbec ještě o demokracii? Nelíbila by se i nám vláda trošku pevnější ruky?

S těmito otázkami jsme se obrátili na přední osobnosti veřejného života a diskuse. Aby nám napsaly své zamyšlení, vlastní text. Výsledkem je jedinečný seriál, který v tomto roce týden co týden najdete na stránkách Týdeníku Echo. A to vždy každý pátek.

Jako první vám dnes předkládáme text psychiatra Cyrila Höschla. Mimo jiné píše: „Zevnitř se takový pohyb, neřkuli moment dá těžko rozpoznat. Zatím se zdá, že spíše než společnost se mění doba, že tato změna neprobíhá uvnitř státních hranic, mimochodem dosud stále ještě sympaticky rozmazaných, a že ‚na křižovatce‘ se ocitá zřejmě celý svět. Problémy poslední řekněme dekády se neřešily, pouze odsouvaly na později.“

V dalších dílech se můžete těšit třeba na texty Luboše Dobrovského, Petra Pitharta, Jefima Fištejna, Igora Lukeše, Tomáše Halíka, Petra Matějů či Stanislava Komárka. Ti všichni a mnozí hledají odpovědi v seriálu Kam kráčí Česko? Každý pátek jen v Týdeníku Echo.

Seriál Kam kráčí Česko můžete začít číst již také zde