1 Nehoda policejního BMW

Policie: Krulišova jízda v BMW byla v pořádku. Požádal o ní sám

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Jízdou hradního protokoláře Kruliše v policejním BMW nedošlo ke spáchání trestného činu, dnes to v tiskové správě uvedla policie ČR. K dnešnímu dni tak ukončila prošetřování části případu havárie týkající se jízdy civilní osoby v policejním voze.

V tiskové správě se uvádí, že spektrum plněných zákonných úkolů policie je velmi široké a zahrnuje rovněž prezentaci policejní techniky. To má potvrzovat i stanovisko Analyticko – legislativního odboru PP, které zní: „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.“

Aby civilní osoby jezdily v policejních vozech je tak podle policie v pořádku, stejně jako jakákoliv jiná praktická ukázka policejní techniky, pokud se koná na veřejné prezentační akci a umožňují to konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů.

„Toto oprávnění v minulosti bylo, a je v praxi využíváno i ve vztahu k zástupcům médií, kteří měli možnost zúčastnit se jízdy ve služebním prostředku, ať už se jednalo o vozidlo, vrtulník či jinou policejní techniku v rámci její prezentace, či prezentace policejní práce,“ uvádí dále tisková správa.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Policie rovněž uvádí, že její spolupráce s automobilkou BMW stále pokračuje a v průběhu příštího týdne tak německá společnost poskytne strážcům zákona k užívání nové vozidlo BMW i8.

Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost květnové návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky podle mluvčí projevil zájem o praktickou ukázku vozu BMW i8.

Ředitel jihomoravského krajského policejního ředitelství Leoš Tržil s tím souhlasil za podmínky, že se tak stane až po ukončení oficiální části prezidentského programu, tedy po slavnostní večeři, aby nebylo ohroženo plnění úkolů v rámci prezidentské návštěvy, doplnila mluvčí s tím, že policistovi, který vůz řídil, jízdu schválil jeho nadřízený z krajského odboru služby dopravní policie.

Jak jsem již psali, hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích na konci května poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním byl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl při nehodě zraněn a skončil v nemocnici. Před několika dny ji opustil a je v domácím léčení. Zraněný policista stále zůstává v nemocnici.

 

Více čtěte zde: Krulišova havárie v policejním BMW. Hasiči zveřejnili fotky

Nehoda BMW s Krulišem? Svezeme i malého chlapečka, říká šéf policie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.