1 Nehoda policejního BMW

Policie: Krulišova jízda v BMW byla v pořádku. Požádal o ní sám

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Jízdou hradního protokoláře Kruliše v policejním BMW nedošlo ke spáchání trestného činu, dnes to v tiskové správě uvedla policie ČR. K dnešnímu dni tak ukončila prošetřování části případu havárie týkající se jízdy civilní osoby v policejním voze.

V tiskové správě se uvádí, že spektrum plněných zákonných úkolů policie je velmi široké a zahrnuje rovněž prezentaci policejní techniky. To má potvrzovat i stanovisko Analyticko – legislativního odboru PP, které zní: „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.“

Aby civilní osoby jezdily v policejních vozech je tak podle policie v pořádku, stejně jako jakákoliv jiná praktická ukázka policejní techniky, pokud se koná na veřejné prezentační akci a umožňují to konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů.

„Toto oprávnění v minulosti bylo, a je v praxi využíváno i ve vztahu k zástupcům médií, kteří měli možnost zúčastnit se jízdy ve služebním prostředku, ať už se jednalo o vozidlo, vrtulník či jinou policejní techniku v rámci její prezentace, či prezentace policejní práce,“ uvádí dále tisková správa.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Policie rovněž uvádí, že její spolupráce s automobilkou BMW stále pokračuje a v průběhu příštího týdne tak německá společnost poskytne strážcům zákona k užívání nové vozidlo BMW i8.

Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost květnové návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky podle mluvčí projevil zájem o praktickou ukázku vozu BMW i8.

Ředitel jihomoravského krajského policejního ředitelství Leoš Tržil s tím souhlasil za podmínky, že se tak stane až po ukončení oficiální části prezidentského programu, tedy po slavnostní večeři, aby nebylo ohroženo plnění úkolů v rámci prezidentské návštěvy, doplnila mluvčí s tím, že policistovi, který vůz řídil, jízdu schválil jeho nadřízený z krajského odboru služby dopravní policie.

Jak jsem již psali, hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích na konci května poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním byl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl při nehodě zraněn a skončil v nemocnici. Před několika dny ji opustil a je v domácím léčení. Zraněný policista stále zůstává v nemocnici.

 

Více čtěte zde: Krulišova havárie v policejním BMW. Hasiči zveřejnili fotky

Nehoda BMW s Krulišem? Svezeme i malého chlapečka, říká šéf policie

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.