Ve Francii má Babiš dvě hvězdičky, na Floridě ale neuspěl

Babišovo podnikání

Ve Francii má Babiš dvě hvězdičky, na Floridě ale neuspělNOVÉ 1
Domov
Tomáš Pergler
Sdílet:

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v pondělí chlubil druhou michelinskou hvězdou, kterou dostala jeho restaurace v jižní Francii. Na své kuchaře může být právem hrdý. Jeho podnikání v gastronomii však neprovázely jenom úspěchy. Stejně jako na francouzské riviéře se chtěl Babiš předvést také na Floridě, americký projekt se ale nezdařil.

Když půjdete v Miami po přímořském bulváru Ocean Drive, podnik Miami Beach Caffé & Restaurant s moderním bílým interiérem a nabídkou vybraných pochoutek evropské kuchyně byste hledali marně. Před čtyřmi lety na něj přitom recenzenti pěli chválu. Šéfkuchaře Luďka Munzara, který na sebe upozornil také jídelníčkem z molekulární kuchyně, označovali za vizionáře. Dodnes se dají na Facebooku najít snímky podávaných specialit, koktejlů nebo zmrzliny v tekutém dusíku. V budově s číslem 1412 už ale sídlí brazilský steak house.

Munzar v jednom z rozhovorů vzpomínal, jaké měl v Miami na začátku problémy s výběrem personálu. Lidi, kteří se mu přihlásili jako profesionální kuchaři, skoro neuměli vařit. Restaurace si ale našla své příznivce, chodilo do ní i mnoho Čechů žijících v Miami. Podle zdroje deníku ECHO24.cz však nezapadla do okolí, vedle fast foodů a dalších restaurací průměrné či podprůměrné úrovně působila jako drahokam mezi bižuterií.

Restaurace patřila pod společnost Italian Tomato Food LLC, která spadala pod Babišovu firmu Imoba. Majitel Agrofertu, který si pořídil v Miami byt, se o restauraci zmiňoval velmi zřídka. V červenci 2013, tedy zhruba dva roky po rozjezdu, už hovořil o jejím prodeji. „Jsme ztrátoví, protože jsme tam měli manažera, který to nevychytal s nájmem,“ řekl tehdy Babiš Hospodářským novinám.

Hlavním manažerem restaurace byl zpočátku Tomáš Johanovský, dříve známý z pražské sítě Ambiente. Když se deník ECHO24.cz snažil sehnat jeho vyjádření, nebyl k zastižení. Jako manažeři floridské společnosti byli zapsáni také Babišova dcera Adriana Bobeková, později švédský majitel gastronomických podniků v Praze Tommy Sjöö a nakonec právník Agrofertu Václav Knotek. Podle floridského obchodního rejstříku firma není už druhým rokem aktivní.

Čtěte více: Babišova restaurace získala druhou Michelinskou hvězdu

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články