1 Volební program pro Senát

Janáčková: 'Pryč s pícháním na ulici', 'Erekce na pojišťovnu'

Zakazovat, trestat i odměňovat. To plánuje po volbách psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková, která kandiduje do Senátu za hnutí ANO. Do povědomí se dostala hlavně odvážným volebním plakátem v noční košilce, šlo prý ale pouze o marketing. Pokud ve volbách uspěje, chce například navrhnout, aby byla senátorská funkce neplacená. Ráda by také vyčistila Prahu od „narkomanů, bezdomovců a děvek“.

„Předpokládám, že máte rádi sex. A proto jste přišli,“ přivítala v úterý novináře Janáčková, která chtěla vysvětit svou odvážnou kampaň. Jako sexuoložka byla zvyklá na velký zájem veřejnosti, který ale s její kandidaturou zmizel. Proto se rozhodla na billboardech prezentovat v krátké noční košilce.

Janáčková v podobné formě představila i svůj program. Jeho jednotlivé kapitoly nazvala třeba „Pryč s pícháním na ulici“, „Erekce na pojišťovnu“, nebo „Zdarma děti ze zkumavky“.

„Možná jste čekali, že tu před vámi budu stát a budu mít na sobě košilku. Já tu chci ale představit svůj program, velice ráda bych podle hesla pana Babiše začala v Senátu makat,“ prohlásila Janáčková a hned přišla s prvním návrhem: ráda by zařídila, aby senátoři za výkon své funkce nedostávali žádnou odměnu.

„Ze Senátu se stala zašívána vysloužilých nebo, jak já s oblibou říkám, vyžilých politiků. Hodně by se změnilo tím, kdyby byl Senát čestnou funkcí, tedy nebyl funkcí placenou. Budu-li zvolena, předložím takový návrh,“ slíbila Janáčková a jedním dechem dodala: „Já bych měla jít příkladem, a pokud budu zvolena, platu se vzdám.“ Co jí na návrh řekne šéf hnutí Andrej Babiš a další kolegové, zatím netuší.

Vyčistím Prahu

Přesto, že sexuoložka tvrdí, že lechtivým billboardem chtěla pouze přitáhnout pozornost, v podobné formě představila i svůj program. Jeho jednotlivé kapitoly nazvala třeba „Pryč s pícháním na ulici“, „Erekce na pojišťovnu“, nebo „Zdarma děti ze zkumavky“. Samotné návrhy kandidátky ANO na Praze 1 jsou zpracované poměrně podrobně, nicméně často se skládají ze zákazů, omezení a zvýšených trestů.

To je vidět třeba na její avizované snaze boje s drogami nebo bezdomovci. Narkomany by ráda vyhnala z centra města tak, že by aplikaci drog na veřejných místech uzákonila jako trestný čin. Vyšší trestní sazbou by pak byli potrestáni ti narkomani, kteří užívají drogy v blízkosti škol.

Z podobného ranku je zavedení pravidla třikrát a dost – pokud by člověk udělal tři stejné přestupky, byl by už trestaný jako za trestný čin. „Vidím na ulici válet se injekční stříkačky a narkomany. Vidím bezdomovce, vidím děvky, vidím prostitutky za výlohami. Jde mi o čištění Prahy pro slušné lidi,“ vysvětluje.

Nejzajímavěji vypadá zdravotní kapitola programu, kde je řada zajímavých návrhů. I ty jsou ale podány dost populisticky. Janáčková bude požadovat bezplatnou péči na nejmodernější možné úrovni, prosadit chce také funkci zdravotnického ombudsmana. Ráda by podpořila přijetí nového zákona o dlouhodobé péči a změnu systému financování léčeben dlouhodobě nemocných a hospiců tak, aby poskytovatelům byla významně navýšena platba ze zdravotního pojištění a ze sociálního systému. „Měli bychom pak více peněz na každého člověka. Ale v tom případě bych okamžitě zakázala, aby si lidé cokoliv dopláceli. Bylo by zakázáno vybírat od pacientů těchto zařízení jakékoliv peníze,“ dodává.

Sexistické prasátečko

Mimo nezůstaly ani léky na zlepšení erekce - nově by tomu mělo být tak, že by minimálně jeden z nich byl plně hrazený. Podobně jako je tomu v jiných lékových skupinách.

Janáčková koncem minulého týdne vzbudila pozornost odvážným volebním billboardem na pražském Hlavním nádraží, kde je vyfocená pouze v noční košilce a s mottem „Láska, sex a politika“.

Inspirovat se nechala populárním seriálem Sex ve městě a herečkou Sarah Jessicou Parkerovou, která je v sérii vyfocená stejně.

Billboard se ihned stal hitem sociálních sítí, kde si z Janáčkové lidé dělají legraci. Kandidátka si ale obratem stihla vysloužit od neziskové organizace Nesehnutí nominaci do soutěže Sexistické prasátečko. Mimo jiné proto, že zobrazení polonahé ženy v předvolební kampani neodpovídá důležitosti tématu.

Více čtěte: Kandidátka ANO kopíruje Sex ve městě. Pózuje v negližé


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.