10 nejhorších měst světa? Vítězem se stává Moskva

10 nejvíce nepřátelských měst

10 nejhorších měst světa? Vítězem se stává MoskvaPRŮZKUM
Svět

ac Echo24

Moskva, Atlantic City a Petrohrad. To jsou tři nejvíce nepřátelská města ve světě podle čtenářů amerického časopisu pro cestovatele Travel and Leisure. Ten udělal průzkum popularity 266 světových metropolí, v němž na žebříčku neoblíbenosti ,,zvítězilo“ právě hlavní město Ruska. Spolu s ním je v první desítce i šest amerických metropolí nebo francouzské Cannes.

Průzkum magazínu Travel and Leisure se základnou téměř 5 miliónů čtenářů vychází především z odpovědí cestovatelů, kteří zmíněná města navštívili. Průzkum také kombinuje výsledek dotazníku, který byl zaměřený pouze na města ve Spojených státech.

Čtenáři měli vedle jiných kritérií hodnotit metropole i podle přívětivosti jejich obyvatel. Rusové z Moskvy dostali hodnocení jako nejneochotnější a nejvíce nepřátelští lidé s odstupem. Přesto Moskva se svými 12 miliony obyvateli mezi návštěvníky ze světa získává na stále větší oblibě.

V těsném závěsu za Moskvou se na třetím místě umístil Petrohrad.

Na počet obyvatel měst, která se v průzkumu na horních příčkách stupnice neoblíbenosti objevila, však s přehledem vítězí Spojené státy. Ty zabraly hned šest míst v první desítce. Jako druzí nejvíce neochotní a hulvátští jsou tedy lidé z Atlantic City, metropole, která je díky velkému počtu kasin druhým Las Vegas. ,,Je to tu fajn, když máte rádi sázení a nevadí vám hrubí lidé, co se s vámi při hovoru nepářou,“ napsal jeden z cestovatelů o Atlantic City v New Jersey.

Od pátého do devátého místa pak cestovatelé nedoporučovali příliš kontaktu s ,,neurvalými obyvateli Los Angeles, kteří se cizince snaží podvést při každé příležitosti“, jak napsal jeden návštěvník, dále pak s obyvateli New Yorku, Filadelfie, Baltimoru a Las Vegas.

10 nejvíce nepřátelských měst:

  1. Moskva, Rusko
  2. Atlantic City, New Jersey, USA
  3. Petrohrad, Rusko
  4. Marseille, Francie
  5. Los Angeles, Kalifornie, USA
  6. New York, New York, USA
  7. Filadelfie, Pennsylvánie, USA
  8. Baltimore, Maryland, USA
  9. Las Vegas, Nevada, USA
  10. Cannes, Francie

,,New York má všechno, jen se nesmíte ptát lidí na ulici, aby vám to pomohli najít,“ napsal jeden z respondentů.

Kromě Ruska a Ameriky se turisté nesetkali s vřelým přijetím ani ve Francii. Konkrétně v Marseille a Cannes, které si nepříjemností svých obyvatel získaly čtvrté a desáté místo. V rozšířené první patnáctce se ukázalo, že turistice příliš nepřeje ani chování Němců z Frankfurtu nad Mohanem nebo Číňanů z Pekingu.

Na opačném konci stupnice oblíbenosti se naopak objevilo nepříliš známé irské městečko Galway, jež má 70 tisíc obyvatel, a ti jsou podle respondentů ,,nejmilejší a nejochotnější na světě.“

Čtěte také: ‚Praha je jako město pro Kena a Barbie‘