Mluvčí Ovčáček sdílí články kremelské propagandy

Pravda z Hradu z Kremlu?

Mluvčí Ovčáček sdílí články kremelské propagandyNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se svými proruskými názory netají. Na svém Facebooku ale v pondělí odsdílel i článek ruského propagandistického serveru Sputnik, který ve světě slouží jako hlásná trouba Kremlu. Sputnik figuruje mimo jiné ve zprávě o extremismu ministerstva vnitra, které ho označuje za jednu ze stránek šířící strach a paniku ve společnosti.

Jiří Ovčáček ve svých příspěvcích na sociálních sítích zastává bezvýhradně názory prezidenta, jinak tomu není ani v otázkách kolem Ruska. Myšlenky Miloše Zemana často rozvíjí i za pomoci sdílení článků nejrůznějších zpravodajských serverů, nyní k nim přidává i kremelský Sputnik – mezinárodní server, který vznikl proto, aby ve světě šířil ruskou propagandu.

 

Mluvčí prezidenta České republiky čte a sdílí Sputnik, nejhrubější předstírání „média“. Přímo placeno a oficiálně ří…

Posted by Jakub Janda on Monday, December 7, 2015

 

O Sputniku se přitom zmiňuje i dokument ministerstva vnitra s názvem Extremismus – Souhrnná situační zpráva 3. čtvrtletí roku 2015. „Prostřednictvím těchto webů byly často šířeny různé nadnesené statistiky, zdůrazňovány problematické aspekty hledání konsenzu mezi státy Evropské unie, anebo zprávy o údajných ‚teroristech‘ mířících do EU,“ stojí ve zprávě ministerstva z 20. října. „Zjevným cílem, ostatně podobně jako u krajně pravicových a populistických subjektů, je především šířit a vyvolávat strach a paniku ve společnosti. Mezi ústřední weby patří česká verze SputnikNews a web Aeronet (AE News).“

Čtěte také: 42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži

„Byl to takový malý test. A výsledek odpovídá předpokladu,“ napsal po kritice v komentářích pod příspěvkem na vysvětlenou Jiří Ovčáček. „Nikdo z těch ochránců ideové čistoty, kteří tu halekají, se nevěnoval obsahu článku, jen tomu, kde byl publikován.“

Článek s titulkem „Turečtí ultranacionalisté z Šedých vlků byli zpozorováni na blokádě Krymu“ Ovčáček sdílel bez komentáře. K reakci ho přiměly až nesouhlasné komentáře uživatelů včetně zástupce ředitele pro vnější vztahy think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandy, který mluvčímu Zemana na síti často oponuje.

„Pane Jando, co se vyjádřit k obsahu článku? Než tak učiníte, něco pro přemítání: Agca, jenž patřil k turecké krajně pravicové skupině Šedí vlci, byl v Itálii odsouzen k doživotnímu vězení,“ uvedl Ovčáček pod Jandův komentář, který Sputnik nazval nástrojem Putinovy hybridní války.

Na otázku, jak často čte Jiří Ovčáček Sputnik, odpovídal mluvčí prezidenta otázkou a odpovědi se vyhýbal. „Pane Jando, prosím o vyjádření k věci. Děkuji. Zatím jste jak referent Wohanka v komedii Vážení pánové, ano. ‚Jaký tisk odebíráš?‘,“ reagoval Ovčáček.

Čtěte také: Ovčáček odvádí pozornost od Mynáře. Žhaví sítě

Prokremelská TV se vysmívá staříkovi Obamovi

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články