1 Český oscarový kandidát

Česko vyšle do boje o Oscara Slámův snímek Bába z ledu

, NOVÉ

Témata: , ,

Česko vyšle do boje o Oscara za nejlepší cizojazyčný film snímek Bába z ledu režiséra a scenáristy Bohdana Slámy. Rozhodlo o tom hlasování členů České filmové a televizní akademie (ČFTA).

Akademici vybírali z 13 českých hraných, dokumentárních a animovaných snímků. Hlasování probíhalo od 1. do 12. září. Film Bába z ledu dostal na newyorském filmovém festivalu Tribeca cenu za nejlepší scénář v kategorii zahraničních filmů.

Termín pro zaslání kandidátů do boje o Oscara za nejlepší cizojazyčný film vyprší 2. října. Americká filmová akademie ze seznamu vybere devět filmů a z nich posléze konečných pět finalistů, které oznámí 23. ledna příštího roku. Vítěz bude vyhlášen na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles 4. března. Ceny americké Akademie filmového umění a věd jsou považovány za nejprestižnější ocenění v oblasti filmu a budou se udělovat již podevadesáté.

Snímek byl natočen v česko-slovensko-francouzské koprodukci. Popisuje vztahy mezi lidmi tří generací v jedné rodině a důležité místo v něm má otužování ve Vltavě. V hlavních rolích se představují Pavel Nový a slovenská herečka Zuzana Kronerová.

Bohdan Sláma patří k předním českým režisérům. Získal již několik ocenění, a to i na mezinárodní scéně. Natočil například snímky Venkovský učitel (2008) nebo Čtyři slunce (2012). Kromě filmů natočil také několik dílů Kanceláře Blaník a v současnosti vede katedru režie na FAMU.

Čtěte také: Film Matilda budí v Rusku emoce, největši distributor ho do kin raději nenasadí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.