VIDEO: ‚Putine, ty svině.‘ Islámský stát vyhrožuje Rusku

ISLÁMSKÝ STÁT VYHROŽUJE RUSKU

VIDEO: ‚Putine, ty svině.‘ Islámský stát vyhrožuje RuskuVIDEO UVNITŘ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Islámský stát (IS) zveřejnil na sociálních sítích propagační video, v němž rusky mluvící bojovník IS vyhrožuje Rusku, že zaplatí za to, že se zapojilo do bombardování pozic IS v Sýrii. Islamisté opět prohlásili, že stojí za zničením ruského dopravního letadla nad Sinajským poloostrovem a že je to trest za bombardování nevinných lidí.

Na videu, které sdílel zpravodajský server Jerusalem Post, jsou nejdříve vidět bojovníci islámského státu, jak informují následovníky IS o sestřelení ruského letadla a na oslavu jim rozdávají bonbóny. Poté se v záběru objevuje řada bojovníků IS sedících na zemi. Jeden z nich v ruštině gratuluje „bratrům“ za sestřelení letadla a vyhrožuje Rusku, že je za bombardování jejich státu zničí.

„Chceme pozdravit a pogratulovat našim bratrům z Islámského státu, speciálně těm ze Sinaje, za sestřelení letadla ruských nevěřících zarytých bojovníků. Vzkazujeme jim: jsme s vámi, milujeme vás a dokončíme, co jste začali,“ říká bojovník na videu.

Čtěte také: Byl to atentát, soudí Britové o letadle. Rusko teorii odmítá

Poté bojovník pokračuje a promlouvá přímo k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. „Pro tebe, Putine, ty svině, tobě říkám: Jestli si myslíš, že tím, že pošleš svoje letadla a svoje vojáky, můžeš zničit náš stát, tak ti říkám, že se pleteš a ty a tvoji lidé budou litovat všech akcí. Letadlo sestřelené na Sinaji je nejlepším důkazem, Putine, ty svině.“

Rusky mluvící bojovník dále vyhrožuje, že IS dostane všechny. „Nedokážeme to sestřelováním vašich letadel. Zaútočíme na vás ve vašich vlastních zemích, zničíme vás, vyvraždíme vás a skoncujeme s vámi.

Nakonec bojovník říká, že sestřelení letadla je odveta za to, že ruská letadla bombardují pozice IS. „Zaplatíte za to, že jste přišli do naší země. Za to, že jste bombardovali naše nevinné lidi, my jsme zaútočili na vaše letadlo a zabili vaše lidí.“

IS se krátce po pádu letadla s 224 lidmi na palubě k jeho sestřelení přihlásil. Britové ve středu přitom zastavili všechny odlety svých letadel z letoviska Šarm aš-Sajch, protože věří, že na letadlo spáchala atentát odnož radikální skupiny IS působící na Sinajském poloostrově.

Na palubě ruského airbusu bylo 224 lidí. Ruská společnost Kogalymavia bezprostředně po havárii tvrdila, že letoun byl ve výborném technickém stavu. Ve čtvrtek ale ruský Úřad pro kontrolu leteckého provozu Rostransnadzor oznámil, že společnost zastaví provoz všech svých airbusů a stroje projdou dodatečnou kontrolou. Úřad nařídil zastavit lety této společnosti už v neděli, ale Kogalymavia, která nově operuje pod názvem Metrojet, tehdy sdělila, že žádné nařízení k ní nedorazilo.

Čtěte také: Kyrgyzský islamista vyhrožuje Rusku a volá po svaté válce

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články