Internet žije Hrou o trůny. Ožije Jon Snow?

Pokračování oblíbeného seriálu

Internet žije Hrou o trůny. Ožije Jon Snow?NOVÉ 1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Poslední díl amerického seriálového fenoménu Hra o trůny i týden po své premiéře budí v médiích i na sociálních sítích rozruch. Fanoušci živě diskutují o osudech jednotlivých postav a média stále omílají méně i více pravděpodobné teorie (upozornění pro fanoušky: následující text prozrazuje část zápletky i rozuzlení).

Už před týdnem vydal americký časopis Variety rozhovor s režisérem poslední epizody páté sezóny Davidem Nutterem, kterým způsobil a způsobuje všem fanouškům chvilkovou srdeční zástavu. I přes to, že v posledním díle páté série postava Jona Snowa (v české verzi Jon Sníh...) zemřela, všichni tak trochu doufali, že se do budoucna plánuje nějaký zvrat. To se ale Nutter snaží v interview vyvrátit a připravit tak fanoušky na případné rozloučení se Snowem i jeho představitelem Kitem Harringtonem.

„Můžu říct, že Jon Snow je opravdu mrtev. Potom, co jste viděli, přece nemůže být jasnější, jestli je mrtev nebo není,“ říká Nutter v rozhovoru. Na konspirační otázky typu, zdali nemůže být Jon přiveden znovu k životu Rudou kněžkou Melisandrou, režisér nechce odpovídat. „To není můj problém. Mým úkolem bylo se ‚postarat‘ o Jona Snowa a ten je teď mrtvější než mrtvý.“

Harrington: „Řekli mi, že jsem mrtev.“

Jako vyhýbavé se dají označit i výpovědi samotného herce Harringtona. Ten ale na rozdíl od režiséra divákům velmi nenápadně dává naději na návrat své postavy. „Nikdo mi nikdy nic neříkal o budoucnosti tohoto pořadu, teď se to stalo poprvé. Pokud se někdy má stát něco podobného (myšlen návrat postavy, pozn. red.), tak je to pouze v hlavách tvůrců. Ale mně řekli, že jsem mrtev. Příští sérii se nevrátím. To je všechno, co vám můžu říct,“ oznámil pro týdeník Entertainment Weekly.

Fanouškům tak prozatím nemusí zmizet ten malý plamínek naděje z očí, který věří v návrat jedné z nejoblíbenějších postav seriálu. Mezitím mohou své roční čekání zkrátit novinkami, kterými tvůrci zásobují média. Poslední z nich je oznámení, že výčet lokací, ve kterých se bude natáčet šestá série seriálu, se letos rozšíří o Makedonii.

Čtěte více: Rusové podlehli Hře o trůny. Dávají dětem jména podle hrdinů

Hra o trůny z dílny americké televize HBO je jedním z nejúspěšnějších seriálů v historii, pravidelně jej sledují miliony diváků po celém světě a kvůli tomu také často vede v žebříčcích TOP 10 ilegálně stahovaných seriálů. Jeho předlohou je knižní fantasy sága Písně ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina.

Čtěte více:Ještě před premiérou unikly na internet čtyři díly Hry o trůny

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články