1 Odchod z obrazovky?

Filip Horký končí po více než pěti letech v ČT

, NOVÉ

Témata:

Reportér České televize Filip Horký, který se přes svůj nízký věk dříve velice často objevoval na televizních obrazovkách, na Kavčích horách končí. Podle Horkého za jeho odchodem nejsou ani neshody v České televizi, ani zajímavější nabídka odjinud.

Čtyřiadvacetiletý reportér, který působil v České televize více než pět let, se rozhodl dát výpověď. Svůj odchod oznámil prostřednictvím sociálních sítí. „Jde čistě o naší nesmírně gentlemanskou domluvu s vedením zpravodajství. Rozhodně nejde o nějaké neshody. Není v tom ani zajímavější nabídka odjinud,“ uvedl Horký.

Přestože Horký odmítá neshody s vedením České televize, faktem zůstává, že se během posledních měsíců přestal na televizních obrazovkách objevovat. Dříve působil v kontinuálním zpravodajství ČT24 a dělal pravidelné živé vstupy z Poslanecké sněmovny, v posledních měsících se ale přesunul do Studia 6 a na obrazovkách byl vidět o poznání méně.

Horký působil v České televizi od února roku 2010. Tři roky pracoval jako sportovní a fotbalový reportér, poté se stal redaktorem zpravodajství. „Děkuji Ti ČT24! Byla a budeš i nadále mou srdeční záležitostí.“ napsal Horký na svém Facebooku.

Po více než pěti letech končím v ČT. Bylo to úžasné období s největšími profesionály, od kterých byla radost se učit. Děkuji Ti ČT24! Byla a budeš i nadále mou srdeční záležitostí.

Posted by Filip Horký on 6. říjen 2015

Za odchodem není ani zajímavější nabídka. „Peníze pro mě nejsou klíčovým důvodem, proč jít jinam, ať už by to bylo kamkoliv. V současné době jde jednoduše o nejlepší variantu. Jsem moc rád, že jsme se na ní takto shodli,“ uvedl Horký.

Mluvčí České televize Alžběta Plívová potvrdila, že Horký odešel na vlastní žádost. „Přejeme mu mnoho úspěchu v jeho další kariéře,“ doplnila Plívová.

Kde bude jeho kariéra pokračovat, zatím není zřejmé, nicméně zájem o jeho osobu je. „Mám více nabídek a zatím se rozmýšlím, kterou z nich přijmu,“ řekl Horký pro ECHO24.cz. V nejbližších dnech by své rozhodnutí měl zveřejnit.

Horký zmizel z obrazovek na nějakou dobu také kvůli zdravotní indispozici po obrně lícního nervu.

Čtěte také:Nechtěl jsem nadále čelit tlakům, řekl šéf ČRo a rezignoval

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.